Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8678
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Powitają wiosnę przy uratowanym wodospadzie

Poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Powitają wiosnę przy uratowanym wodospadzie
Fot. Maciej Popkiewicz
Wyjątkowy przebieg będzie miało tegoroczne powitanie wiosny zorganizowane przez miłośników Przesieki przy wodospadzie na Podgórnej. Kaskada tylko dzięki interwencji ludzi wspartej przez media została uratowana przed zniszczeniem.

Wszystko wydarzy się 20 kwietnia (niedziela) o godzinie 14. Jak co roku, w planach są konkursy, śpiewy, topienie Marzanny, występy najmłodszych mieszkańców Przesieki, a dla gości - grzane wino i poczęstunek. – Będzie także kąpiel morsów w lodowatej wodzie kaskady oraz opowieści Ducha Gór o Karkonoszach – poinformowali organizatorzy.

Przypomnijmy: latem ubiegłego roku istnienie wodospadu było pod znakiem zapytania, kiedy ujawniono informacje o planach budowy elektrowni wodnej na Podgórnej, która zabrałaby wodę zasilającą kaskadę.

Na szczęście skutecznie zaprotestowali miłośnicy przyrody z całego kraju wsparci przez media, między innymi, Jelonkę.com. Odstąpiono od planów, a przy okazji wyszły na jaw nieprawidłowości w zapisach w planie zagospodarowania okolic Podgórzyna, którymi zajęła się prokuratura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1269
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group