Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1900
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powitają wiosnę przy uratowanym wodospadzie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Fot. Maciej Popkiewicz
Wyjątkowy przebieg będzie miało tegoroczne powitanie wiosny zorganizowane przez miłośników Przesieki przy wodospadzie na Podgórnej. Kaskada tylko dzięki interwencji ludzi wspartej przez media została uratowana przed zniszczeniem.

Wszystko wydarzy się 20 kwietnia (niedziela) o godzinie 14. Jak co roku, w planach są konkursy, śpiewy, topienie Marzanny, występy najmłodszych mieszkańców Przesieki, a dla gości - grzane wino i poczęstunek. – Będzie także kąpiel morsów w lodowatej wodzie kaskady oraz opowieści Ducha Gór o Karkonoszach – poinformowali organizatorzy.

Przypomnijmy: latem ubiegłego roku istnienie wodospadu było pod znakiem zapytania, kiedy ujawniono informacje o planach budowy elektrowni wodnej na Podgórnej, która zabrałaby wodę zasilającą kaskadę.

Na szczęście skutecznie zaprotestowali miłośnicy przyrody z całego kraju wsparci przez media, między innymi, Jelonkę.com. Odstąpiono od planów, a przy okazji wyszły na jaw nieprawidłowości w zapisach w planie zagospodarowania okolic Podgórzyna, którymi zajęła się prokuratura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group