Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7597
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powieś flagę miasta na jubileusz

Piątek, 29 sierpnia 2008, 16:07
Aktualizacja: 16:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Powieś flagę miasta na jubileusz
Fot. TEJO
Jak uczcić święto Jeleniej Góry w symboliczny sposób? Wywieszając flagi miejskie. Jest to obyczaj oficjalny: chorągwie pojawiają się tylko na gmachach użyteczności publicznej i latarniach. Tymczasem warto, aby mieszkańcy udekorowali okna barwami miasta. Zwłaszcza w roku jubileuszowym podczas L Września Jeleniogórskiego.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej już dziś dekorowali Jelenią Górę charakterystycznymi flagami biało-czerwono-żółtymi z herbem stolicy Karkonoszy. Dzieje się tak co roku z okazji Września Jeleniogórskiego, który obecnie będzie miał bardziej uroczysty, bo jubileuszowy, wymiar.

O ile podczas świąt państwowych wielu jeleniogórzan dekoruje okna flagami państwowymi, o tyle podczas Września Jeleniogórskiego czynią to tylko jednostki. Może warto z okazji urodzin miasta szerzej rozpowszechnić flagowy obyczaj?

Włodarze nie pomyśleli - póki co - o emisji papierowych, miniaturowych flag w barwach jeleniogórskich. Te normalne, wymiarowe są dostępne w sklepie ogrodniczym przy ul. Kopernika. Kosztują 35 złotych. Jednorazowy wydatek nie jest duży, a flaga może służyć przez wiele lat. Warto – naszym zdaniem – w ten symboliczny sposób podkreślić więź z małą ojczyzną w miesiącu, w którym w sposób szczególny świętuje jubileusz 900-lecia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group