Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9658
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat zaskarży opinię kuratora oświaty

Wtorek, 26 stycznia 2021, 6:03
Autor: WAC
Powiat: Powiat zaskarży opinię kuratora oświaty
Fot. Starostwo Powiatowe
Podczas wczorajszej (25.01) sesji nadzwyczajnej Rada Powiatu Karkonoskiego zdecydowała o wniesieniu do Ministerstwa Edukacji Narodowej odwołania od negatywnej opinii Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dotyczącej zamiaru likwidacji Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie. Za uchwałą było 11 radnych, a sześciu przeciw.

Przypomnijmy. Rada Powiatu Karkonoskiego przyjęła w grudniu ubiegłego roku uchwałę intencyjną o zamiarze likwidacji z dniem 31 sierpnia 2021 Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Powodem tej decyzji był widoczny zwłaszcza w ostatnich latach brak zainteresowania placówek edukacyjnych tą formą wypoczynku, który obligatoryjnie musi być połączony z zajęciami szkolnymi – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Jednocześnie subwencja oświatowa nie pokrywa wynoszących 2,5 miliona rocznie kosztów utrzymania tej placówki.

Zgodnie z prawem oświatowym - aby dokonać likwidacji DWDiPZ Powiat Karkonoski musiał uzyskać w tej kwestii pozytywną opinię organu nadzoru pedagogicznego, czyli Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Ten jednak w piśmie z 14 stycznia tego roku negatywnie odniósł się do planów Powiatu. Nie oznacza to jednak końca procedury. Rada Powiatu zdecydowała, że zaskarży opinię kuratora do Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdyż - jak mówi starosta K. Wiśniewski - brak w niej podstawy prawnej.

Argumenty przywoływane przez starostę nie przekonały jednak radnych z opozycyjnego klubu Koalicji Obywatelskiej, którzy w komplecie głosowali przeciw wczorajszej uchwale.

Na utrzymanie DWDiPZ otrzymujemy wysoką subwencję oświatową, pracuje tam kilkanaście osób, a i sam obiekt jest znacznej wartości – mówi radny Mirosław Górecki. - Prowadząc tą placówkę umożliwiamy dzieciom wypoczynek za niewielkie pieniądze. Dlatego likwidując ten podmiot wiele tracimy, a zdecydowanie najwięcej tracą dzieci - podkreśla radny..

Twoja reakcja na artykuł?

12
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
18
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
849
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group