Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6504
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat zabiega o pieniądze na remonty dróg

Niedziela, 4 stycznia 2015, 8:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 7:55
Autor: Mea
Powiat: Powiat zabiega o pieniądze na remonty dróg
Fot. Mea
Przebudowę pięciu dróg zgłosiło Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze do Urzędu Województwa Dolnośląskiego. – Na ich realizację potrzebujemy ok. 15 mln zł. Liczymy na wsparcie finansowe w wysokości 80 proc. z funduszy wojewódzkich przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi – mówi Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

– Przebudowy z wykonaniem odwodnień i utwardzeniem poboczy wymaga ok. 3,5 km drogi biegnącej przez Łomnicę. Szacowany koszt inwestycji to ok. 4 mln zł. Potrzebny jest też remont ok. 6 km ulicy z Jeżowa Sudeckiego przez Płoszczynę do Czernicy za ok. 5,5 mln zł – wymienia dyrektor.

Podczas powodzi i ulewnych deszczy, które miały miejsce w ubiegłych latach zniszczone zostały 3 km drogi z Wojanowa do Trzcińska, a ich naprawa będzie kosztować ok. 3 mln zł.

- Przebudowy wymaga droga w Staniszowie, a jej szacowany koszt to ok. 1 mln 200 tys. zł. Chcielibyśmy również wykonać drugi etap remontu ulicy z Wojcieszyc do Kromnowa za ok. 3 mln zł – mówi Krzysztof Sobała.

W ubiegłym roku ze środków wojewódzkich, z kilku zgłoszonych zadań, udało się zrealizować jedynie remont drogi z Czernicy do Janówka oraz ze Ścięgien do Karpacza i rozpocząć pierwsze etapy remontów ulic m.in. wybudować odwodnienia w Wojcieszycach i Rybnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group