Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3100
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Powiat poszukuje rodziców zastępczych

Piątek, 10 stycznia 2020, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 5:41
Autor: WAC
Mysłakowice: Powiat poszukuje rodziców zastępczych
Fot. Starostwo Powiatowe
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mysłakowicach odbyło się wczoraj (9.01) pierwsze z cyklu spotkań dotyczących promowania rodzicielstwa zastępczego oraz poszukiwania kandydatów do pełnienia tej niezwykłej funkcji.

Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze. W jego trakcie pracownicy PCPR przybliżyli osobom zainteresowanym temat pieczy zastępczej.

Rodzinna piecza zastępcza jest formą zapewnienia opieki dzieciom, których rodzice zostali trwale lub czasowo pozbawieni praw rodzicielskich. Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna, o odpowiednich warunkach mieszkaniowych i stabilnej sytuacji finansowej.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego funkcjonuje obecnie około 120 rodzin zastępczych. Większość z nich to osoby spokrewnione z dziećmi. Siedem rodzin zastępczych ma charakter zawodowy, w tym dwie to pogotowie rodzinne.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za uczestnictwo w spotkaniu w Mysłakowicach - mówią pracownicy PCPR. - Mamy nadzieję, że informacje przekazane w jego trakcie przybliżyły temat i w przyszłości spowodują wzrost liczby rodzin zastępczych w powiecie jeleniogórskim. Chcemy, aby podobne spotkania odbyły się we wszystkich gminach powiatu. Kolejne zaplanowano na 6 lutego w GOPS-ie w Jeżowie Sudeckim.

Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego można otrzymać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Podchorążych 15 w Jeleniej Górze, a także pod nr. telefonu 75 64 73 284 oraz mailowo: pcpr@pcpr.jgora.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group