Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8180
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat ma nowy budżet

Środa, 30 grudnia 2020, 7:04
Autor: WAC
Powiat: Powiat ma nowy budżet
Fot. Starostwo Powiatowe
Podczas odbywającej się wczoraj (29.12) XXIV. sesji Rada Powiatu Jeleniogórskiego przyjęła budżet na 2021 rok.

Sesja budżetowa Rady Powiatu Jeleniogórskiego rozpoczęła się minutą ciszy pamięci zmarłego byłego starosty oraz radnego powiatu Jacka Włodygi. Następnie wręczono Zdzisławowi Gaszowi tytułu „Zasłużonego dla Powiatu Jeleniogórskiego”.

Część posiedzenia, w trakcie którego rada debatowała nad przyszłorocznym planem wydatków i dochodów powiatu rozpoczął starosta Krzysztof Wiśniewski przedstawiając projekt uchwały budżetowej. Następnie radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. W trakcie krótkiej dyskusji nad projektem uchwały budżetowej głos zabrali przedstawiciele klubów radnych. Po ich wystąpieniach przyszła pora na głosowanie nad uchwałą budżetową. Za jej przyjęciem opowiedziało się 11 radnych (z klubów Razem dla Regionu, Prawo i Sprawiedliwość oraz z Polskiego Stronnictwa Ludowego), a 7 (z opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej) wstrzymało się od głosu.

Ten budżet jest perspektywiczny i prorozwojowy – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Mimo że jest bezpieczny, to daje nam duże możliwości. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią zawarliśmy w nim szereg zadań z zakresu remontów dróg powiatowych, opieki społecznej oraz szkolnictwa. Co ważne, z każdym rokiem zmniejszamy zadłużenie powiatu i planujmy, że na koniec 2021 roku spadnie ono do poziomu 11 milionów złotych. Naszym zamiarem jest, aby do 2030 r dług powiatu został zredukowany do zera.

Według przyjętej uchwały budżetowej - przyszłoroczne dochody Powiatu Karkonoskiego (ta nazwa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.) wyniosą 76 mln 9 tys. zł, a wydatki 77 mln 840 tys. zł. Deficyt w wysokości 1 mln 830 tys. zł zostanie pokryty z wolnych środków z lat ubiegłych oraz z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu.

Na inwestycje samorząd powiatowy zamierza przeznaczyć 3 mln 748 tys. zł. Najwięcej, bo 450 tysięcy złotych zapisano na realizację zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa na drogach (budowa małych rond, przejść dla pieszych i progów zwalniających) oraz przebudowę drogi w Chrośnicy – 600 tys. zł. 120 tys. zł powiat planuje wydać na remont mostu w Barcinku, 196 tys. zł na przebudowę mostu w Siedlęcinie, a 112 tys. zł na rozbudowę sieci wodociągowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szklarskiej Porębie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
4
21%
Hahaha
2
11%
Nudzi
4
21%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
826
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group