Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8765
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Środa, 20 marca 2019, 6:42
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2019, 6:51
Autor: Powiat Jeleniogórski
Powiat: Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu
Fot. Powiat Jeleniogórski
W dniach 15–16 marca 2019 r. Powiat Jeleniogórski uczestniczył w XIX edycji Targów Ruchu Turystycznego Euroregion Tour 2019 w Jabloncu nad Nisou (Czechy). W targach wzięło udział 100 wystawców m.in.: z Polski, Czech i Niemiec, którzy zaprezentowali swoje regiony, produkty regionalne i atrakcje turystyczne. Tematem przewodnim towarzyszącym targom była turystyka aktywna i rodzinna w sezonie letnim i zimowym.

Wystawcy promowali szlaki rowerowe i piesze po czeskich krainach, a Powiat Jeleniogórski miał szansę zaproponować trasy rowerowe i piesze po polskiej stronie Karkonoszy. Inspiracje do podróżowania odwiedzający mogli czerpać z prezentacji wystawców oraz partnerów miasta Jablonec nad Nysą. Powiat Jeleniogórski prezentował się ze swoją ofertą w gronie miast partnerskich Jablonca nad Nysą obok Bautzen, Zwickau, Jeleniej Góry. Na targach oraz w uroczystym otwarciu uczestniczył starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważnym jest to wydarzenie dla wspólnego rozwoju naszych regionów, a w szczególności nawiązywania wielu kontaktów owocujących wspólnymi projektami czy też partnerstwami. Potwierdził także chęć kontynuacji tej współpracy zapraszając zebranych do odwiedzenia stoiska Powiatu na targach i do Regionu Jeleniogórskiego.

Odwiedzający stoisko promocyjne Karkonoszy najczęściej poszukiwali map regionu, szczególnie tych ze szlakami pieszymi i rowerowymi. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się także mapy tras narciarskich (zjazdowych i biegowych) po polskiej stronie Karkonoszy. Często pojawiały się również pytania o nowe atrakcje turystyczne i bazę noclegową regionu Karkonoszy. Na stoisku promocyjnym znalazły się takie materiały jak: Przewodnik Turystyczny o Karkonoszach, Informator Turystyczny, Gazetka Karkonosze, mapy tras rowerowych, pieszych oraz narciarskich, ulotki i informatory z gmin powiatu oraz materiały dostarczone przez Karkonoski Park Narodowy jak również bardzo dobrze przygotowane wydawnictwa promocyjne z gmin Powiatu Jeleniogórskiego. Nie zapomniano także o najmłodszych, na stoisku naszego powiatu dostępne były także wydawnictwa dla dzieci przedstawiające nie tylko region i jego atrakcje, ale i związane z nim legendy.

Większość materiałów prezentowana była w języku czeskim co bardzo odpowiadało szczególnie indywidualnym osobom, które bardzo pozytywnie wyrażały się na temat atrakcyjności regionu, dobrej kuchni oraz wielu możliwości spędzenia wolnego czasu, podkreślając to, będąc już w naszym regionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group