Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7851
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat Jeleniogórski na największych targach turystycznych

Środa, 11 marca 2015, 7:35
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 7:09
Autor: Mea/Ts
Powiat: Powiat Jeleniogórski na największych targach turystycznych
Fot. Grzegorz Truchanowicz
Pięć dni trwały największe targi turystyczne na świecie ITB w Berlinie. Po raz pierwszy Powiat Jeleniogórski promował się na stoisku Dolnego Śląska nie mając własnego stoiska. Na tragach prezentowało się prawie 11 tys. wystawców z 186 krajów.

Imprezę odwiedziło 115 tys. gości branżowych, o tysiąc więcej niż w roku ubiegłym oraz ok. 140 tys. osób prywatnych. W ramach porozumienia z Dolnośląską Organizacją Turystyczną na stoisku oferowany był przewodnik po Karkonoszach i powiecie jeleniogórskim, z propozycjami gotowych wycieczek oraz materiały promocyjne Jeleniej Góry, Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Przedstawiciele Powiatu Jeleniogórskiego: starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej i Partnerstwa Jacek Włodyga, przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Grzegorz Truchanowicz oraz Wiesław Dzierzba dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu spotkali się z partnerami z Aachen oraz Łużyc Górnych. Pani starosta rozmawiała na temat dalszej współpracy partnerów niemieckich. Spotkała się ze starostą Regionu Miast Aachen Helmutem Etschenbergiem oraz z szefem departamentu współpracy Thomasem Königem.

Omawiano najbliższe programy realizowane wspólnie m.in.: wymianę praktyk młodzieży, współpracę w zakresie oświaty oraz obchody 25-lecia partnerstwa Powiatu Jeleniogórskiego z Powiatem Aachen. Wkrótce bowiem z tej okazji podczas Targów Turystycznych Euregiowirtschaft w Aachen odbędzie się prezentacja powiatu z występem zespołu Karkonosze i wystawą Zbigniewa Kulika „Karkonosze dawniej i dziś”, zorganizowaną przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Powiat Jeleniogórski również na tych targach będzie promował region na swoim stoisku. Uczestniczyć w nich będzie też młodzież z liceum z Karpacza. Ponadto delegacja niemiecka będzie gościć w powiecie jeleniogórskim w sierpniu.

Rozmawiano również o nowym projekcie Greg, na którego realizację został złożony ponownie wniosek. Projekt dotyczy współpracy nie tylko z Aachen, ale również z innymi zagranicznymi partnerami. Poruszano temat promocji regionu z redaktorem naczelnym wydawnictwa turystycznego TTG oraz z dyrektorem Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie. W hali saksońskiej odbyło się spotkanie z Holmem Grosse, szefem Marketingu Gesellaschaft Oberlausitz – Niederschlesien, czyli niemieckiego stowarzyszenia turystycznego w Bautzen, podczas którego poruszano sprawę wspólnego udziału w projektach Unii Europejskiej oraz dalszej współpracy w Euroregionie Nysa.

Ostatnim punktem było spotkanie z Klausem Kleppelem dziennikarzem organizującym podróże turystyczne dla poczytnych pism w Niemczech na terenie Karkonoszy, podczas którego ustalono pobyt siedmiu dziennikarzy w dniach 26-27.03 oraz kolejnej wizyty w maju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1110
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group