Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3340
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat inwestuje w drogi, oświatę i likwidację barier

Czwartek, 25 września 2014, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 26 września 2014, 8:07
Autor: Mea
Powiat: Powiat inwestuje w drogi, oświatę i likwidację barier
Fot. Mea
Dostosowanie głównej siedziby Starostwa Powiatowego do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeniesienie i remont poradni psychologiczno–pedagogicznej, popowodziowe inwestycje drogowe oraz wycena budowy mostu w Siedlęcine – to niektóre z inwestycji Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
Parter głównej siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego ma być przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

- Zostanie zamontowane urządzenie umożliwiające wjazd po schodach oraz podjazd przy wejściu głównym, gdzie również drzwi wymagają poszerzenia. Możliwe, że zostaną zamontowane tu drzwi rozsuwane, bo obecnie są otwierane uchylnie, co jest niewygodne dla osób np. poruszających się na wózkach. Na parterze będzie przystosowana toaleta. Obok głównego wejścia zostały już wyznaczone dwa miejsca parkingowe, wyłącznie dla osób niepełnosprawnych – mówił Zbigniew Jakiel, wicestarosta jeleniogórski.

- Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 160 tys. zł. Czekamy jeszcze na opinię z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z którego również chcielibyśmy pozyskać część środków na tę inwestycję – dodał.

Kończy się remont w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie, która została przeniesiona z ul. Jedności Narodowej na ul. Górną. Koszt to ok. 150 tys. zł. Jego zakończenie planowane jest na koniec tego roku, termin może się jednak przesunąć – powiedział wicestarosta.

W październiku mają zakończyć się inwestycje drogowe, na które środki pozyskano z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach odnawiania dróg uszkodzonych w wyniku powodzi i nawałnic. 20 procent inwestycji sfinansowało starostwo.

- Kończymy remont ok. 7-kilometrowej drogi między Czernicą i Janówkiem, który kosztuje ok. 3,5 mln zł. Ponad kilometr trasy jest naprawiany między Karpaczem, a Ściegnami. Koszt tej inwestycji to ok. 1 mln zł. Trwają jeszcze prace naprawcze różnych odcinków ulicy w Wojcieszycach, które pochłoną ok. 250 tys. zł. Całość zostanie sfinansowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji – mówił Zbigniew Jakiel.

- W Starej Kamienicy remont 4,5- kilometrowej drogi wyceniony był na ponad 3 mln zł. Ubiegaliśmy się o pieniądze zewnętrzne, ale ich nie dostaliśmy. m takiej kwoty. Dlatego poprosiliśmy, by 500 tys. zł, które nie zostały wydane na drogę między Czernicą a Janówkiem, zostały skierowane na Rybnicę. Powiat dołoży 20 proc., więc za niecałe 1 mln zł. będzie ta droga naprawiona – dodał.

Starostwo zleciło również wykonanie dokładnej ekspertyzy inżynierskiej mostu w Siedlęcinie. – Remont tego mostu jest mało realny, natomiast budowa nowego to koszt ok. 8,5 mln zł. Będziemy składali wnioski, by pozyskać tę kwotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group