Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7574
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poważny wypadek podczas zjazdu z Odrodzenia

Wiadomości: Jelenia Góra Region
Niedziela, 21 sierpnia 2011, 17:49
Aktualizacja: 17:54
Autor: Petr
Fot. Jerzy Myrna
Dzisiaj, około godziny 14.00 podczas zjazdu z dużą prędkością trasą sudecką z Odrodzenia na Borowice doszło do poważnego wypadku jednego z grupy rowerzystów, który pomimo gwałtownego hamowania nie uniknął zderzenia z leżącą na drodze przeszkodą.

– Wskutek zderzenia z leżącą na drodze przeszkodą jeden z rowerzystów wypadł z siodła na odległość około 5 metrów i doznał poważnych obrażeń ciała. Na szczęście, obecni na miejscu świadkowie szybko wezwali policję, a ta GOPR, które zjawiło się błyskawicznie. Z tego, co widziałem poszkodowany został przewieziony do szpitala pod eskortą policji – mówił nam Jerzy Myrna, rowerzysta zjeżdżający trasą sudecką tuż po zdarzeniu.

Choć niebezpieczna, kręta i stroma, trasa sudecka jest częstym miejscem zjazdów rowerami z dużą prędkością. – Tu naprawdę trzeba szczególnie uważać. Wąska, dziurawa a jednocześnie stroma droga jest bardzo zdradliwa, szczególnie dla rozpędzonych rowerzystów. Gałęzie oraz kamienie to tu, to tam; chwila rozkojarzenia i o wypadek nietrudno – dodaje Jerzy Myrna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group