Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9325
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jastrzębia Góra: Powalczyły z najlepszymi z najlepszych

Wtorek, 2 marca 2021, 0:41
Aktualizacja: 0:42
Autor: MDvR
Jastrzębia Góra: Powalczyły z najlepszymi z najlepszych
Fot. użyczone
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt rozgrywane w Jastrzębiej Górze przeszły już do historii. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły do końca o jak najlepsze wyniki i ta sztuka im się udała, a wyniki w drugiej dziesiątce krajowego czempionatu należy uznać za dobry rezultat.

Przypominamy, że dużym sukcesem jest już sam udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Z jeleniogórzanek ostatecznie najlepiej wypadła Oliwia Cudyk, która zdobyła 5,5 pkt i zajęła ostatecznie 14. miejsce. Oliwka niestety w dwóch ostatnich rundach musiała uznać wyższość późniejszej mistrzyni Polski - Karoliny Figi (Zefir Boguszowice) oraz Natalii Opały (LUKKS Miedziana Góra). Kolejna jeleniogórzanka, ale reprezentująca barwy Szachowego Uniwersytetu Warszawa - Katarzyna Tkacz była osiemnasta (5,5 pkt.). Weronika Sękiewicz uplasowała się na 29. miejscu, zdobywając 5 pkt. i rozgrywając bardzo udane zawody.

- Po dobrym początku turnieju, obniżkę w środkowej fazie mistrzostw odnotowała Victoria Talaga-Siekierska. W ostatniej partii pokonała swoją klubową koleżankę Olę Gerono, co spowodowało, że ostatecznie uzbierała 4 pkt. i dało jej to 44. lokatę. Zosia Duczkowska po sobotniej pauzie i odpoczynku od grania, za które zainkasowała 1 pkt. poszła za ciosem. Zdobywanie punktów Zosi się spodobało i ze świeżą głową w niedzielę odniosła pewne zwycięstwo, kończąc mistrzostwa Polski z 4 pkt. na 48. pozycji. Oby tą passę kontynuowała za rok, kiedy jeszcze raz będzie mogła walczyć o tytuł najlepszej polskiej szachistki w tej kategorii wiekowej. Aleksandra Gerono uniknęła pauzowania podczas turnieju i w 9 rozegranych partiach uzbierała 3 pkt. (dwukrotnie remisując i dwukrotnie wygrywając). Ostatecznie Ola wywalczyła 59. miejsce - komentują przedstawiciele Szachowego Klubu Jelonka Jelenia Góra.

Warto podkreślić, że turniej rozgrywany był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Dla naszych zawodniczek był to jak do tej pory turniej „życia”. Zdobyte doświadczenie będzie procentować w przyszłości. Dziewczęta na pewno nie spoczną na laurach i dalej będą ciężko pracować, żeby w przyszłości odnosić jeszcze lepsze wyniki. Teraz czas na chwilę zasłużonego odpoczynku.

Miejsca zawodniczek z Jeleniej Góry i czołowa dziesiątka mistrzostw Polski młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt:
1. Karolina Figa (KSz Zefir Boguszowice) 7,5 pkt.
2. Faustyna Czajka (LKSz GCKiP Czarna) 7,0 pkt.
3. Blanka Polakiewicz (UKS Hetman Koronny Trzebinia) 7,0 pkt.
4. Zuzanna Kamińska (UKS Hetman Częstochowa) 7,0 pkt.
5. Kinga Lajdamik (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny) 6,5 pkt.
6. Zuzanna Górecka (KSz Piątka Skierniewice) 6,5 pkt.
7. Natalia Opala (LUKKS Miedziana Góra) 6,5 pkt.
8. Blanka Ejsymont (UKS Łady Raszyn) 6,5 pkt.
9. Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 6,0 pkt.
10. Hanna Owczarek (Wrocławski Klub Szachowy HETMAN) 6,0 pkt.

14. Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra) 5,5 pkt.
18. Katarzyna Tkacz (Szachowy Uniwersytecki Warszawa) 5,5 pkt.
29. Weronika Sękiewicz (KSz Jelonka Jelenia Góra) 5,0 pkt.
44. Victoria Talaga-Siekierska (KSz Jelonka Jelenia Góra) 4,0 pkt.
48. Zofia Duczkowska (KSz Jelonka Jelenia Góra) 4,0 pkt.
59. Aleksandra Gerono (KSz Jelonka Jelenia Góra) 3,0 pkt.

Szczegółowa klasyfikacja dostępna pod linkiem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_57/results.html?l=pl&tb=10_

Oprócz zawodów szachowych nasze zawodniczki z opiekunami zwiedzały okolice Jastrzębiej Góry. W środę jeleniogórska ekipa odwiedziła Władysławowo i Aleję Gwiazd Sportu. W czwartek była wycieczka aż na koniec Mierzei Helskiej. Udało się też odwiedzić okolice Jeziora Żarnowieckiego wraz z największą w Polsce elektrownią wodną typu szczytowo-pompowego. Oczywiście zwiedzana była też ta najbliższa okolica miejsca rozgrywanego turnieju z Gwiazdą Północy w Jastrzębiej Górze, Lisim Jarem, Kaszubskim Wąwozem i latarnią morską w Rozewiu na czele.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
611
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group