Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4375
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powalczą z dziurami na Głowackiego

Wtorek, 2 czerwca 2009, 17:42
Aktualizacja: 17:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Powalczą z dziurami na Głowackiego
Fot. TEJO
Jedna z najbardziej połatanych i wyboistych ulic jeleniogórskich wkrótce będzie gładka jak stół. Chodzi o ul. Głowackiego, na której w końcu ruszyły roboty związane z modernizacją traktu.

Niemal na całej długości ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Utrudniony jest przejazd w stronę ulicy Mickiewicza. Blisko zbiegu obydwu traktów rozpoczęto prace od zerwania części chodnika po lewej stronie patrząc ku miastu.

Kierowcy oczekują od lat na remont tego traktu, bardzo wygodnego skrótu dla tych, którzy chcą ominąć zatłoczone centrum i jechać w stronę Karpacza lub osiedla Czarne. Od początku utwardzenia i wyasfaltowania nawierzchni oraz przebudowy bardzo wąskiego niegdyś mostku nad Pijawnikiem w jezdni regularnie pojawiają się ubytki łatane na bieżąco przez drogowców. Efekt jest taki, że asfalt przypomina ser szwajcarski.

Przy okazji powstaje także chodnik po jednej stronie ul. Wyspiańskiego w części dojazdowej do ul. Głowackiego. Roboty są częścią planu napraw ulic, na który w tym roku przeznaczono kwotę pięciu milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group