Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 10175
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brzeg Dolny: Powalczą o przepustkę na mistrzostwa Polski

Poniedziałek, 3 maja 2021, 22:54
Aktualizacja: 22:55
Autor: MDvR
Brzeg Dolny: Powalczą o przepustkę na mistrzostwa Polski
Fot. użyczone
W ostatnim tygodniu na terenie hali widowiskowo-sportowej w Brzegu Dolnym odbył się drugi turniej wojewódzki o mistrzostwo w mini-siatkówce klas szóstych o Puchar Kider+Sport – Joy of moving.

W pierwszym turnieju, który odbył się w Miękini uczestniczyło 27 klubów sportowych z terenu Dolnego Śląska, a janowickie siatkarki zajęły ósme miejsce. Po dwumiesięcznej ciężkiej pracy i treningach, Brzeg Dolny okazał się szczęśliwszy. Po bardzo dobrej grze nasze młode siatkarki zajęły trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach janowiczanki zajmują czwarte miejsce. Wielki finał Dolnego Śląska odbędzie się 16 maja w Miliczu. W turnieju uczestniczyć będzie najlepsza ósemka, która powalczy o wyjazd na mistrzostwa Polski. Awans uzyskają dwa pierwsze zespoły, a finał rozegrany zostanie systemem "każdy z każdym". Od wielu lat zawody cieszą się dużym zainteresowaniem siatkarskich klubów sportowych, a w turnieju uczestniczą najlepsze kluby z Dolnego Śląska.

Do wielkiego finału po dwóch turniejach awansowały:
UKS Wieża Radków
SMS Junior Wrocław
MKS MOS Wrocław
UKS Sokoliki Janowice Wielkie
Koral Wrocław
Olimpia Jawor
MKS Rokita Brzeg Dolny
Volley Głogów

W grach eliminacyjnych uczestniczyły następujące kluby: Volley Wrocław, AWF AZS Wrocław, Echo Twardogóra, UKS Miękinia, Dwójka Milicz, SP 25 Wrocław, MKS Chełmiec Wałbrzych, Polonia Świdnica, SMS Oborniki Śląskie, MKS Trzebnica, MKS Lubin, SP 109 Wrocław. Każdy klub mógł wystawić maksymalnie dwa zespoły w zawodach.

Trenerem naszych młodych siatkarek jest Piotr Lesiński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
309
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
10%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
14%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump zaatakował Iran! Nowa wojna USA na Bliskim Wschodzie?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Zawita do nas mistrz Francji
 
Piłka nożna
Karkonosze wystartowały. Pierwszy trening z nowym, doświadczonym trenerem
 
Aktualności
Nowe porządki przy Kolorowych Jeziorkach
 
Czechy
Wspólna modlitwa ponad granicami – pielgrzymka z Karpacza i Kowar do Małej Upy
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group