Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3311
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poświęcenie dla sztuki. Wakacyjne warsztaty na półmetku

Sobota, 20 sierpnia 2011, 14:06
Aktualizacja: 14:07
Autor: Zdrojowy Teatr Animacji
JELENIA GÓRA: Poświęcenie dla sztuki. Wakacyjne warsztaty na półmetku
Fot. Zdrojowy Teatr Animacji
Choć lato w pełni 25 uczestników warsztatów teatralnych „Śnieżka jak Fudżijama” nie może mówić o wakacyjnej labie. Młodzi adepci sceny ciężko pracują, aby w przyszłą niedzielę pokazać publiczności realizację japońskiego opowiadania w technice teatru bunraku.

– Uczestnicy sami mówią, że poświęcają się sztuce i jest to dla nich spore wyrzeczenie, bo przecież mogliby spędzać czas na luzie – usłyszeliśmy od Lidii Lisowicz, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji, organizatora przedsięwzięcia. Młodzi adepci sceny – przy zachowaniu proporcji – mają taki sam tryb pracy jak aktorzy profesjonalni. Próby, powtarzania, dopracowywanie poszczególnych elementów, co może się wydać nużące już po kilku minutach.

Jednak dla grupy Teatrzyku Jelonka Górskiego to duże wyzwanie. Animacja lalek stosowanych w technice bunraku, czy też umiejętne podanie narracji, aby stworzyć klimat właściwy teatrowi z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tu instruktorkami są Dorota Fluder oraz Lidia Lisowicz. Oprócz tego tzw. plan żywy, czyli tańce, wyliczanki i piosenki w języku japońskim (realizowane przez Zofię Naukę), oraz sceny z wykorzystaniem elementów aikido.

Do tego wszystkiego dochodzi muzyka i zadania dla realizatora dźwięku, czyli Mariusza Czechowicza. Kolejnym elementem będą niezwykle ważne w tego typu spektaklu światła. Te jednak uzupełnią spektakl dopiero po jego opanowaniu przez adeptów sceny.

Dziś, prócz tradycyjnych prób, omawiano kwestie kostiumów, a także wstępnie przedstawiono plan pokazu spektaklu. I już wiadomo, że prócz samej sztuki o przemianie gnuśnego japońskiego bohatera w człowieka pracowitego, dla widzów będą niespodzianki. Premiera odbędzie się 28 sierpnia w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group