Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5012
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Postraszył bombami, których nie było

Poniedziałek, 6 września 2010, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: KMP
Cztery bomby miały wybuchnąć w ciągu 22 godzin – taką informację przekazał dyspozytorowi pogotowia ratunkowego anonimowy rozmówca. Ładunku nie znaleziono, a dowcipnisia – zidentyfikowano. Grożą mu sankcje karne.

4 września 2010 roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Janowic Wielkich podejrzanego o fałszywy alarm bombowy.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dzień wcześniej około godziny 18.40 zadzwonił na numer alarmowy pogotowia ratunkowego w Jeleniej Górze i przekazał informację, że podłożone zostały cztery bomby, które wybuchną w ciągu 22 godzin. Rozmówca nie określił żadnego miejsca i się rozłączył.

Powiadomieni o alarmie policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy . Prowadzone czynności doprowadziły do jego ustalenia i zatrzymania. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Janowic Wielkich, których przyznał się do fałszywego zgłoszenia. Tłumaczył się, że był pijany i to „wszystko przez tą wódkę” – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za fałszywy alarm grozić mu może kara ograniczenia wolności bądź kara grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group