Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6931
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posłanka Szmajdzińska stawia na współpracę z innymi partiami

Środa, 12 października 2011, 13:29
Aktualizacja: 13:36
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Posłanka Szmajdzińska stawia na współpracę z innymi partiami
Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska uzyskała poparcie 15 883 sympatyków lewicy.
Fot. RED
Dzisiaj w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jeleniej Górze przy ul. Wojska Polskiego odbył się briefing dla dziennikarzy, podczas którego Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska – poseł na Sejm RP podziękowała wyborcom „za głosy”.

– Spotkałam się z mediami po to, by oficjalnie podziękować wyborcom za głosy oddane na mnie i innych kandydatów SLD do Parlamentu. Należy podkreślić, że okręg jeleniogórsko-legnicki jest jedynym okręgiem w Polsce gdzie otrzymaliśmy aż dwa mandaty – powiedziała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Głosowało na nią 15 883 sympatyków lewicy.

I dodała: – Dzisiejsze spotkanie to również okazja do poruszenia kwestii sytuacji SLD w sensie ogólnym, sytuacji niezbyt dobrej, czego nie da się ukryć. Moim zdaniem, partia ta potrzebuje odświeżenia; doświadczyliśmy pewnego „tąpnięcia”, które winno nas skłonić do refleksji, co mamy dalej robić.

Na pytanie, co zamierza zrobić dla miasta Jelenia Góra i regionu, ta odpowiedziała: – Na Dolnym Śląsku jest nas dwoje; ja oraz Ryszard Zbrzyzny. Wspólnymi siłami będziemy starali się rozwiązywać problemy dotyczące wszystkich dziedzin życia, zarówno społecznych, jak i gospodarczych. Oboje stawiamy na współpracę z przedstawicielami innych partii, albowiem bez tego nie da się nic zrobić.

Z listy SLD wystawionej w niedzielnych wyborach Parlamentu nie zdobyli „faworyci” lewicy. Elżbieta Zakrzewska, która przejęła mandat po tragicznie zmarłym w katastrofie rządowego tupolewa śp. Jerzym Szmajdzińskim, dostała wprawdzie aż 5055 głosów, ale było to za mało, by zasiąść w Sejmie. Były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak dostał 1624 głosy. Wprawdzie to czwarty wynik na liście, jednak dużo poniżej oczekiwań wobec tego samorządowca, dla którego start w niedzielnych wyborach był kolejną z rzędu porażką (przegrał także w ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku Dolnośląskiego). W wyborach do Senatu na Wojciecha Chadżego z SLD głosowało 19799 wyborców. Kandydat zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group