Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6036
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłanka o marnotrawstwie, oszczędnościach i prowizorce

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 20 lutego 2012, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Es
Fot. wPolityce.pl
Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek w opublikowanym na portalu wPolityce.pl artykule piętnuje rozrzutność rządu i ubolewa nad brakiem troski o Polanę Jakuszycką.

Cztery miliony złotych mają trafić jako premie dla prezesów i innych sportowych działaczy za niedokończony Stadion Narodowy. Skalę tego marnotrawstwa widać doskonale, gdy okazuje się, że tyle samo wydał samorząd Szklarskiej Poręby i Stowarzyszenie Bieg Piastów na zorganizowanie Pucharu Świata w Jakuszycach – pisze Marzena Machałek w tekście „Rozrzutność w Warszawie - 4 mln zł na premie za Stadion Narodowy. A na Pucharze Świata w Jakuszycach - oszczędność i prowizorka”.

Posłanka Ziemi Jeleniogórskiej opisuje kulisy zakończonych w sobotę zawodów w Pucharze Świata na Polanie Jakuszyckiej, gdzie zawodnicy i kibice musieli zadowolić się „prowizorką”. Autorka tekstu chwali organizatorów, którzy – bez wsparcia władz – zrobili wszystko, aby zawody przebiegły jak najlepiej.
- Organizatorzy dokonali niemal cudu. Nie zmienia to jednak faktu, że w stolicy polskiego narciarstwa biegowego wciąż nie ma toalet i zaplecza na europejskim poziomie! To kompromitacja! – zauważa Marzena Machałek.

Parlamentarzystka utyskuje, że rząd nie robi nic, aby w miejscu, gdzie są najlepsze warunki do trenowania i uprawiania narciarstwa biegowego, czyli na Polanie Jakuszyckiej, powstało centrum treningowe z prawdziwego zdarzenia. A tymczasem rządzący lekką ręką rozdają miliony na premie „dla kolegów, prezesów i właścicieli salonów fryzjerskich”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~Obiektywna 20-02-2012 9:33
Machałek ma rację , ale zapomniała kto wskazał drogę do marnotrastwa i pokazał metody wyciągania publicznych pieniędzy - przecież najpierw wybierają dla siebie partie polityczne , PO 65miln zł, PIS 59 miln zł , SLD 14 miln , Palikot 11 miln , PSL 8 miln. - i co tutaj gdakać o rozrzutności - od tych partyjnych przykładów biorą forsę w formie nagród poszczególni urzędasy ministerstw , urzędy miast, prezydenci i vicki , mundurówka wraz z gratyfikacjami ,burmistrzowie- wczasy , sanatoria , 13-nastki - działanie to w/g przepisów jakie dla siebie stworzyli .Skutki tej rozrzutności i matactw ponosi prosty pracujący za grosze naród , bo naklada się na nich drożyznę i spiralę inflacji , gdyż ta armia urzędaów dostarcza co miesiąc ogromne pieniądze bez pokrycia wytwórczego nakręc. infla.
~doobrze 20-02-2012 9:33
Gdzie jest SKM ?!
~Albert 20-02-2012 9:34
Dobrze gada! Dać jej premie!
~Remirt 20-02-2012 9:51
Ta statystka Marzena Machałek dla własnej reklamy wywołuje jakieś hasła pod publiczkę - oczywiście marnotrastwo społecznych jest to naganne i karygodne wysysanie takich pieniędzy z budżetu tylko dlatego że panuje kolesiostwo , korupcja i kliki .-ale niech sobie przypomni Machałek ile wybrali z spółek skarbu Państwa i różnych posad ministerialnych ludzie obsadzeni przez wodza PIS-u - jakie były chociażby same odprawy a jakie pobory ! Polana Jakuszycka na razie nie jest jeszcze skażona posłami ,politykierstwem i Warszawką - na całe szczęście - niech Machałek i inni politykierzy nie falują dla popularności na bazie tej Jakuszyckiej organizacji i popularycacji sportu,tylko wezmą sie za upadek gospodarczy miasta i regionu ,bo tutaj mają najmniej do powiedzenia.
~M_ 20-02-2012 9:52
Szanowna Pani Poseł chyba zapomniała, że w RP to Sejm stanowi prawo. Może by tak zanim się naciśnie guziczek w ławie sejmowej – przeczytać, nad czym się głosuje …
~PO-popieram 20-02-2012 10:00
a PIS NIECH ODPOWIE ZA MARNOWANIE PIENIĘDZY NA PODSŁUCHY I AGENTÓW TOMKÓW
~ 20-02-2012 10:00
MACHAŁEK NA PREZYDENTA
~Do "M" 20-02-2012 10:09
Tak, ni z gruszki, ni z pietruszki...Tylko po co?
~Witryna 20-02-2012 10:09
Dlaczego Panią poseł Marzenę , toleruje się za nieróbstwo i marnowanie pieniędzy - przecież ona sama pobiera z budzetu po 28 tys. pln miesięcznie rozpisane jest to cwaniacko na pobory , biuro , delegacje, chyba oddzielnie , koszty różnych wycieczek zagranicznych itd. Czy nie jest to kpina z ludzi którzy nie są gorsi od niej , mają wykształcenie nawet lepsze , doświadczenie , a zarabiaja w nieuspołecznionych po latach pracy po 1800 pln. Wiemy , że posłowie dla siebie wyciągaja ,głosuja poprawnie jak trzeba nabić własna kabzę,wówczas o marnotrastwie się nie mówi . Taki to przykład daja twórcy ustaw posłowie ,senatorowie jaki to przykład etyki , mo...lności - a z braku skutecznych zajęć szukaja poklasków w miejscach gdzie inna grupa ludzi bezimiennie odnosi sukcesy. Fe - Fe .
~ 20-02-2012 10:09
picu, picu, mój dziedzicu. Największe marnotrawstwo to sejm, senat, 2 i 3 władza
~wbb 20-02-2012 10:11
Nauczycielka bierze sie za finanse i ekonomie.Nieszczęsciem Jeleniej Gory to ludzie na stanowiskach którz sami nie wypracowali złotówki.Niech założą dzialalność gospodarczą,poprowadzą ja przez 10-20 lat a potem pchają sie do polityki i stanowienia prawa.P.Gałka,Kusiak,Obrębalski i pare innych osób to wykładowcy uczelni,bądż byli wykładowcy.Wg mnie to teoretycy bez praktyki,na uczenie sie w tym kraju nie ma czasu.Pani Machałek też podczepiła sie aby zaistninieć medialnie pod Puchar Swiata ale czy wcześniej na etapie przygotowań pomogła organizatorom W CZYM KOLWIEK?Bożę chroń nas przed przyjaciółmi z wrogami sami sobie poradzimy.
~Wysoka Sekwo 20-02-2012 10:17
Machałek nawet prz odśnieżaniu nie była , a sie wcina w międzynarodowy bieg "World " - za póżno sie dowiedziała o organizowanym biegu i udziale Kowalczyk , bo by zoorganizowała konferencje prasową o rozrzutności .Prawdopodobnie chciałaby się zrzec własnych niesłusznie trawionych poborów poselskich pochodzących od podatnikow i w ten sposób zaprotestować przeciw marnotrastwu budżetowych pieniądzy.
~Tro-ko -ko 20-02-2012 10:25
W następnym roku to sam osobiście prezesiunio PIS- unio przybędzie z p. Machałek robić porządek na polanie Jakuszyckiej i dopilnuje rozrzutności oraz potrzeb dla ludu . Zbudują razem kolej Jelenia Góra -Praha . Będzie to niebywały sukces w mediach zwłaszcza jak kunusa przysypie śnieg, a kapciowa Machałek jego ogrzeje. Tylko aby ich zawodnicy nie przydeptali.
~antyPiS 20-02-2012 10:42
zagrywka pod publikę,a w kuluarach sejmowych poklepywanie się po plecach i wspólna wódeczka w bufecie...
~ 20-02-2012 10:43
ciekawe ze nikt nie pietnuje CZERNOW, ze siedzi w tym sejmie i klaszcze zanim Tusk gebe otworzy, Machalek zobaczyla problem i mam nadzieje ze bedzie lobbowala w tym temacie odpowiednie ministerstwa, przeciez ta perelka Polana Jakuszycka powinna byc naprawde oprawiona , i nie tylko w zloto Justyny Kowalczyk Brawo Pani MACHALEK
~szklarz 20-02-2012 10:46
To nie prawda że na Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie była oszczędność i prowizorka. Prawdą jest natomiast że olbrzymie środki na dużą międzynarodową imprezę wyłożyła niewielka gmina i to jest skandalem, że gmina nie otrzymała na to środków ze strony państwa polskiego. Obecny był natomiast Grzegorz Schetyna, Rafał Jurkowlaniec, a z bliższych nam oficjeli starosta Jacek Włodyga. Ciekawe jakie są ich refleksje odnośnie finansowania imprezy ?
~Michi 20-02-2012 11:24
Proponuję, żeby p.Machałek i PiS objęli patronatem Polanę Jakuszycką. I to przez cały rok.
~ciułacz 20-02-2012 11:33
To oczywiste , że wypłacanie poborów większych jak dwie średnie krajowe dla Czernowowej , Machałekowej , Lewadndowskiemu , Pinorowi , Szmajdzińsdkiej - to jest ogromne marnotrastwo i rozrzutność a ich robota na rzecz miasta i regionu to prowizorka. Zwłaszcza , że rosnie ogromny dług publiczny do ktorego sie przykładaja , inflacje powiększają a nowych zakładów dochodowych nie tworzą ,lecz nawet przeciwnie wyniszczaja nieodpowiedzialnymi tworzonymi przepisami prosperujące płacące podatki dobre firmy. Dla rozgłosu najwygodniej zająć się próżnymi hasłami.
~ander 20-02-2012 12:06
To po co organizują coś na co nie mają pieniędzy najpierw fundusze potem zawody
~Syzyf 20-02-2012 12:14
W Czerwonej Dolinie ciągle to samo: gdyby nie ten zły PiS to Kotlina mlekiem i miodem by spływała. Jak długo można się dawać tak rozgrywać i ogłupiać? Kiedy nauczycie się myśleć?
~vito 20-02-2012 12:19
Niewazne, ze ma racje i jak na opozycje przystalo, slusznie krytykuje obecna wladze. Za bizantyjskie rozpasanie i marnotrastwo (milionowe premie za dwu miliardowy bubel) z jednej strony, i za prowizorke i zaniedbania z drugiej (puchar swiata w lesie). Najgorsze jest to,ze jest z PIS, tego nie wybacza, bolszewicka zgraja.
~do syzyf 20-02-2012 12:34
Jak chcesz mieszkać w moherowej dolinie to szoruj na podkarpacie ty wielce "myślący" berecie rydzowy.
~ARYBKANATO 20-02-2012 12:42
NIE LUBIĘ PIS-U A LE TUTAJ MACHAŁEK MA RACJĘ. MILIONY ZOSTAŁY PODAROWANE JAKIMŚ KOLESIOM KTÓRZY NIE WYWIĄZALI SIĘ Z ZADANIA. MUCHA POWINNA ZA TEN CZYN SPŁONĄĆ, A NIE NADRABIAĆ GŁUPIM UŚMIECHEM I WIECZNIE UDAWAĆ ŻE ONA SIĘ UCZY. W SPORCIE CAŁY CZAS BYŁO ROZDAWNICTWO I NADAL JEST A MUCHA KUKIEŁKUJE TYLKO. ŻAŁOSNA MINISTER W ŻAŁOSNYM RZĄDZIE.
~ 20-02-2012 13:04
DOLNOŚLĄZAK. Pozytywnie zakręcony Julo Gozdowski, jako lokalny szef wydziału od sportu, namówil - w okresie średniego Gierka - komunistyczne władze do upowszechnienia wśród gawiedzi biegów narciarskich. Został służbowo wysłany na przeszpiegi do Szwecji, gdzie miał podgladnąć "Bieg Wazów". Komuna upadła a Julo konsekwentnie realizował swój autorski program. Prawdą jest, że Polana Jakuszycka wymaga dopieszczenia. Ochydne jest to, że dziś niektórzy politycy próbują podpiąć się pod sukces WIELKIEGO JULA i Szklarskiej Poręby.
~s. 20-02-2012 13:08
Polska, to wspaniały kraj, tylko ludzie .....wy i złodzieje - u koryta.
~kuku 20-02-2012 13:14
Puchar Świata po raz pierwszy w Polsce w Szklarskiej Porębie to niezaprzeczalny sukces władz miasta. Przełamana została nieszczęsna dominacja Zakopanego w sportach zimowych. Brawo Szklarska :)
~kijek 20-02-2012 13:26
A ile na tych zawodach zarobił p.Gozdowski ? 500000 tyś. czy więcej? Może za te pieniądze postawi Toalety. On zawsze mówi że nie jest skąpy.
~bez obłudy! 20-02-2012 14:20
Skończyły się Machałkowej marsze i skoki przez barierki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, to teraz usiłuje u nas znaleźć dla siebie dyscyplinę sportową, na której będzie mogła wozić sie dalej> Grunt, to żeby się właściwie podpiąć do kogoś lub czegoś, skoro samemu nie ma się niczego poważnego do zaoferowania. A gdzież ta damula była, kiedy przygotowywano te imprezę? Dlaczego nie pomogła wtedy, tylko teraz znalazła sobie okazję do poPiSywania się populistcznym krytykanctwem?
~do kijek 20-02-2012 14:22
nadziej się na ten kijek fajo
~Misiek 20-02-2012 14:22
Bjoergen tak dużo przegrała z Kowalczyk-ową bo w aptece jej nie przyjęli receptę od lekarza (nie rozczytali się) i niestety nie miała jak wziąć leków przed startem na Astmę. Och NFZ dało ciała.....
~no, gdzie? 20-02-2012 15:01
No i widzita ludziska? Pewnie pani poseł przydarzyło się poczuć zew natury, wymagający schowania się za krzaczek, co innym wystarczyło, a tu patrzcie - nikt nie pomyślał o stosownym dla pani poseł "s...zu" na światowym lub choćby europejskim standardzie. No więc jazda - wyżalić się na przeciwników politycznych, podlizać preziowi i po prostu "dać głos". Dobrze, że Justyna wygrała, bo pewnie byłby to kolejny powód dla Michałek na plucie. Tak nawiasem - A cóż ta pani tam robiła bez obstawy BOR? Przecie tam wilki mogły się na nią czaić, albo i nawet dzikie niedźwiedzie? Na takie "osobistości" to całe zło potrafi zlatywać się z całego świata. A ona nawet to wyczuwa i umyślnie tam brnie! Dokąd teraz ją PiSnie?
~wołosz 20-02-2012 15:16
Mogłaby sie paniusia Machałek odstosunkowac od Polany Jakuszyckiej a nie szukać gdzie wypłynąć. Niech Jakuszyce będą takie jak dotychczas póki nikt tego nie sp.... a tacy jak ona tylko to potrafią. Jak nie wie co ma robić to może iść krzyża pilnować :)
~spragniona? 20-02-2012 15:26
No i widzimy "wołosz" gdzie ona wypłynęła.:) W szambie !!! ;))) To jest normalką u takich "pływaczek", z pociągiem do kaczek.
~Matysiak 20-02-2012 16:19
Wieszczę KONIEC !!!!! Polany Jakuszyckiej z powodu lansowania się PISowcow. To koniec , a było fajnie i nikomu nie przeszkadzało że prowizorka tamtejsza ma swój urok. A tu lans i poszło w eter niezadowolenie pani, która podejżewam nigdy nart biegowych na nogach nie miała i nigdy na Polanie Jakuszyckiej jej tam nie było - ALE LANSSSSSSSSSSS. to jedno na co ją stać . Pozdrawiam
~No,no 20-02-2012 16:35
Machałkowa włożyła kij w mrowisko...i słusznie! Nagonka PO...szła...Pieklijcie się, pieklijcie towarzysze. Już niedużo czasu Wam zostało...
~ 20-02-2012 17:14
Nie bój nic - towarzysze jeszcze ten twój kapitalizm zas...y zniszczą . A politycy , precz łapy od POLANY w JAKUSZYCACH .
~Fido 20-02-2012 17:29
Nie cierpię PO i nawet chciałem kilka razy już zagłosować na PIS. Niestety dokąd tam będą postacie typu Kaczyński czy Maciarewicz jest to wykluczone. Dlatego żeby nie dopuścić tych ludzi do władzy muszę wybierać mniejsze zło i głosować za PO. Oddanie władzy tego typu osobom w dzisiejszej sytuacji byłoby zbrodnią dla tego biednego kraju. Jarosław miał czelność podważać uczciwość i zasługi Bartoszewskiego, a ja się pytam panie Kaczyński gdzieś ty był jak prawdziwi Polacy walczyli z komuną, gdzie byłeś internowany, gdzie siedziałeś?
~do fido 20-02-2012 18:17
Możesz wyliczyć chociaż jedną zasługę dla kraju dostojnego jubilata ? Bo nawet jako prezesa rady nadzorczej LOT-u jakoś nie znajduję.
~Mima 20-02-2012 18:37
Fido - uważasz, że ten totalny bajzel wywołany przez "fachowców" z PO to mniejsze zło? Zapoznaj się z życiorysem jubilata - poczytaj wpisy na różnych portalach a później zabieraj głos na temat uczciwości i zasług.
~do 18.17 20-02-2012 19:11
Zasługami jednego Bartoszewskiego obdzielisz z 10 Lechów Kaczyńskich. http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski
~cieplik to j 20-02-2012 19:40
wszyscy piszecie jacy to oni są ,co wyprawiają z nami i naszym krajem,uderzmy się w swoje piersi,przecież ich wybraliśmy,i co dalej?, sam nie wiem,po co skakać sobie do oczu,zastanówmy się ,nic nie zmienimy ,to jest bardzo tragiczne kiedy brak rozwiązania,a szkoda pisać bo i tak nic z tego ,a zaraz skutek będzie widoczny,pozdrawiam
~Mima 20-02-2012 19:45
Fido - świetnie to ująłeś "włączcie samodzielne myślenie".
~~~Agi 20-02-2012 20:09
A ile prowizorek i rozrzutności w ratuszu w Jeleniej u p.prezydenta to pani już nie pisze-dlaczego???? Jedyną osobą która mogłaby się wypowiedzieć GŁOŚNO na temat biegów w Jakuszycach(co brakuje itp.) jest sam Pan Julian Gazdowski więc niech paniusia się nie wciska gdzie jej nie trzeba!!!!!
~do 19.11 20-02-2012 20:28
To oficjalny, a prawdziwy ?
~Wierka 20-02-2012 22:07
Ile zarobił na tym Gozdowski? Jelonka zapytać trzeba tego pana.
~do 22:07 20-02-2012 22:50
A co kogo to obchodzi ? Człowiek tyle lat pracuję dla Polany to i niech ma. Ja mu tam nie zazdroszczę i cieszę się , że dzięki jego uporowi i ciężkiej pracy, my wszyscy możemy dziś korzystać z Polany !!!
~bumcyk 20-02-2012 23:05
Do autora postu z 12.34 trolu platfusowy daj sobie siana.
~bumcyk 20-02-2012 23:06
do autora postu z 19.11 jak to jest Lecha Kaczyńskiego nikt nie tytułował profesorem chociaż nim był a Władysława Bartoszewskiego profesorem się tytułuje chociaż nim nie jest.
~bumcyk 20-02-2012 23:08
A tak przy okazji od 20 lat rządzi wami układ PO-SLD w różnych odmianach a wy wciąż na nich głosujecie i jednocześnie narzekacie że jest źle.
~Noel 21-02-2012 1:00
Cały czas bijecie pianę. Typowe polskie lokalne piekiełko. Do każdej takiej imprezy sportowej potrzebni są dzisiaj sponsorzy. Zawsze najpierw trzeba się zastanowić skąd pozyskać pieniądze. Skupcie sie na tym, jak zarobić pieniądze, jak utworzyć nowe miejsca pracy - przynoszące realny dochód. (bez tworzenia kolejnych stołków urzędniczych). Jak zmusić nasze, wybrane demokratycznie władze, do tworzenia takich miejsc pracy, do ściągania na nasze tereny inwestorów tworzących nowe zakłady pracy - dostosowane do potrzeb XXI wieku. Jak wybić naszym przedstawicielom władzy z głów ciągłe nadzieje na zyski z turystyki, kiedy nie mamy się czym nawet pochwalić tym turystom. Jak zmusić ich do zejścia na ziemię i zaprzestania ciągłego bujania w obłokach (najczęściej absurdu ekonomicznego). Powodzenia !
~do Bumcyk 21-02-2012 13:32
Z tych 20 lat, dwa lata rządziło pis, a wtedy było bardzo źle. Więc brak nam wyboru. Chyba że jarosław okaże się mężem stanu i sobie da siana i odejdzie. Wtedy owszem zagłosuję na pis.
~poiu 21-02-2012 18:54
To miasto ma jednak pecha; ledwo przysiadł na doopie Robert Słoneczko Karkonoszy, a już jego miejsce zajęła równie nawiedzona pani poseł z Jedynej Słusznej Partiii (chyba w tym przypadku powinno się pisać :Partyi). Kiedyś się wypali. Ciekawe, jaki oszołom wpadnie na jej miejsce?...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group