Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4567
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłanka Elżbieta Stępień odpowiada

Wiadomości: Region
Piątek, 19 maja 2017, 16:33
Aktualizacja: Sobota, 20 maja 2017, 8:39
Autor: Elżbieta Stępień (komunikat)
Fot. Archiwum
Z przykrością przyjęłam informację o odejściu ze struktur Nowoczesnej niektórych członków partii z Legnicy i Jeleniej Góry. W 2015 roku razem budowaliśmy ugrupowanie, intensywnie pracując, by przełamać zabetonowanie Polski przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Przeciwstawialiśmy się monopolowi tych dwóch partii i kłótni pomiędzy nimi, które niszczą Polskę.

Po uzyskaniu przez .Nowoczesną bardzo dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych i powierzeniu mi przez wyborców mandatu posłanki na Sejm RP z całym zaangażowaniem realizuję obowiązki poselskie. To były niezwykle intensywne miesiące pracy w komisjach, zespołach parlamentarnych, składania interpelacji, współtworzenia ustaw, wystąpień sejmowych, tworzenia programów naprawy Polski, setek spotkań z mieszkańcami i samorządowcami.

Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę, co działo i dzieje się w Polsce po przejęciu rządów przez PiS, jak wielkie jest zagrożenie demokracji, praworządności, wolności obywatelskich i podstawowych zasad funkcjonowania Państwa. To tym problemom, jako posłanka, przede wszystkim jestem zobowiązana poświęcać swój czas, bo takie zobowiązanie złożyłam w kampanii. Dziś robię wszystko, aby go dotrzymać.

Natomiast działalność partyjna w terenie oparta jest głównie o ciężką pracę moich koleżanek i kolegów, o wzajemne zaufanie i wiarę we wspólny cel - tworzenie silnego gospodarczo i politycznie państwa. Dla mnie i wielu członków Nowoczesnej nie władza czy partykularne interesy są najważniejsze, ale Polska i możliwość służenia jej rozwojowi. Moim zadaniem jest wspierać koleżanki i kolegów jak tylko to możliwe, ale najważniejsze zadanie postawili przede mną wyborcy. Dotyczy ono pracy parlamentarnej, której muszę się poświęcić całkowicie.

Rozumiem, że niektóre osoby mogą oczekiwać czegoś innego, że mają własne cele i potrzeby. Może nam być razem nie po drodze, rozumiem i szanuję indywidualne wybory. Rozumiem nawet to, że podejmując kontrowersyjną decyzję o opuszczeniu partii w trudnym dla niej momencie, kiedy spadają notowania, dobrze jest znaleźć inne, najlepiej personalne wytłumaczenie swojej decyzji. Bardzo chcę wierzyć, że to jedynie efekt niezrozumienia mojej obecnej funkcji i obowiązków. Jednocześnie podkreślam, że wystąpienie dwudziestu kilku osób z grona 700 członów dolnośląskiej Nowoczesnej, jakkolwiek uderza w jej wizerunek, nie zachwieje naszą działalnością.

W najbliższą niedzielę spotykamy się w Warszawie, aby porozmawiać, zrobić rachunek sumienia i ruszyć do przodu z nową energią i pomysłami. Kolegom, który poszli inną drogą, życzę sukcesów w ugrupowaniach, które wybiorą.

Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Stępień

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Qwe 19-05-2017 16:52
Proponuje skupić się na malowaniu pojedynczej lini ciągłej
~jak kilku 19-05-2017 17:08
mówi ,ze jesteś pijany ,do łózka i uważać aby po p ijaku nie zajść w ciążę,bo urodzi się d...la..
~Bambo 19-05-2017 17:24
Działalność partyjna nowoczesnych inaczej poparta jest ciężka pracą - jak mawia ta pani. Zgadzam się... To się słyszy po wypowiedziach innych posłanek, zachowaniu tego swetru z drugą posłanką - to nowocześnie nazbyt. Występach w Sejmie. Nowocześni nie umieją dogadać się między sobą, a chcą dogadywać się z narodem... To śmieszne.... Myślę, że nie długo nowoczesna, w nowoczesny sposób zniknie ze sceny... Jak mówił pewien muzyk: "raz na scenie, a raz pod sceną....
~ja 19-05-2017 18:30
Co ta pani zrobila w sejmie jako nasz reprezentant? To jakaś zenada. Majatek wydany na diety, pensję, utrzymanie biura, przeloty do Warszawy i jeden k...nski pomysł z linią? Może trzeba było oszczędności zaczać od siebie.
~h2o 19-05-2017 21:07
Gada jak by była z Samoobrony.......koniec .N już niestety bliski......szkoda bo taka amerykańska była.
~hiuhiuiu 20-05-2017 8:12
Lepiej teraz niż. później. Bardzo liczę na dobrą współpracę z PO!
~prepers 20-05-2017 9:47
Nie ma żadnego zagrożenia demokracji itd. ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group