Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5994
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poseł Zawiła wraca z urlopu

Wtorek, 27 listopada 2007, 14:55
Aktualizacja: Środa, 28 listopada 2007, 13:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Poseł Zawiła wraca z urlopu
Fot. Agnieszka Gierus
Jeleniogórski parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej nie zrezygnuje z dyrektorowania Grodzkiej Bibliotece Publicznej. Do czasu ukończenia jej modernizacji, będzie łączył funkcję posła ze stanowiskiem szefa placówki.

Marcin Zawiła wziął póki co urlop z biblioteki po wygranych wyborach 21 października. Było bowiem niejasne, czy może łączyć pracę w Sejmie z obowiązkami w jednostce samorządowej, jaką jest biblioteka miejska.

Po zgodzie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego na pełnienie równocześnie misji posła z szefowaniem Muzeum Powstania Warszawskiego przez Jana Ołdakowskiego, poprzez analogię przypadków, sprawa Marcina Zawiły ma ten sam finał. Poseł wraca do pracy 1 grudnia.

Jak nam mówił, zamierza osobiście dokończyć zadanie budowy Książnicy Karkonoskiej, która powstaje przy ul. Bankowej. Marcin Zawiła niejako jest ojcem tej placówki: sam zabiegał o fundusze na jej powstanie i pilnował prac budowlanych.
Roboty zakończą się najpewniej na początku przyszłego roku.

Potem Marcin Zawiła zostanie zawodowym posłem, bo trudno będzie mu pogodzić pracę parlamentarzysty z etatem w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group