Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16076
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poseł uciekł przed Bustowskim?

Środa, 2 lutego 2022, 12:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poseł uciekł przed Bustowskim?
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (1.02) Młodzi dla Wolności (młodzieżówka partii KORWiN) zorganizowali w ZSOiT w Jeleniej Górze spotkanie z posłem Konfederacji - Krzysztofem Tudujem. Polityk związany z Ruchem Narodowym szybko opuścił salę, gdy Marcin Bustowski postanowił nagrywać spotkanie.

Tematem otwartego spotkania miała być segregacja sanitarna, którą chciałyby wprowadzić niektóre partie opozycyjne i część rządzących. "Czy grozi nam terror sanitarny?" - na tak postawione pytanie miał odpowiadać poseł z okręgu wrocławskiego.

Chcemy wyjaśnić kwestię dotyczącą segregacji sanitarnej. Obecnie, w debacie publicznej coraz częściej podnosi się konieczność paszportów covidowych, ograniczania swobód obywatelskich na podstawie rozporządzeń czy ustaw. Nie zgadzamy się z tym, bo wolności obywatelskie są nam gwarantowane na mocy Konstytucji - podkreślił przed spotkaniem Kamil Janic, lider Młodych dla Wolności w Jeleniej Górze. - Chcemy uświadomić mieszkańców Jeleniej Góry, a także pokazać, że Konfederacja jest obecna - zaznaczył młody działacz młodzieżówki, który zapewnia, że będą organizowane spotkania z kolejnymi posłami Konfederacji.

Gdy spotkanie się rozpoczęło, obecny wśród uczestników aktywista Marcin Bustowski chciał transmitować spotkanie przez portal społecznościowy, co nie spodobało się posłowi. Poseł Tuduj (prawnik z wykształcenia) stwierdził, że nie wyraża zgody na utrwalanie swojego wizerunku, na co usłyszał od M. Bustowskiego, że jest osobą publiczną. Polityk zabrał kurtkę i wyszedł z sali.

Młodzieżówka partii KORWiN zapewnia, że poseł nie uciekał przed Marcinem Bustowskim. Jak się dowiedzieliśmy, po pewnym czasie polityk wrócił i odbyło się spotkanie w węższym gronie.

Dementuje jakąkolwiek ucieczkę posła. Chcąc zneutralizować atmosferę taniej sensacji, którą wprowadzał pan Bustowski, poseł Tuduj wyszedł na chwilę i za pół godziny spotkanie odbyło się w zamkniętym gronie. Nie zależy nam na aferach i tanich skandalach - jeśli pan Bustowski chciał porozmawiać, zadać pytania to trzeba było to zrobić w sposób cywilizowany, tak jak organizator sobie tego życzył. Dziękuję Panu posłowi za przybycie, spotkanie było robione na ostatnią chwilę w drodze przypadku. Na przyszłość wszystko będzie wyglądało dużo lepiej. Zapewniam - dodał po spotkaniu K. Janic.

Twoja reakcja na artykuł?

2
2%
Cieszy
60
61%
Hahaha
7
7%
Nudzi
2
2%
Smuci
7
7%
Złości
21
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group