Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5995
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Poseł Lipiński przeciwko funshopom

Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 9 grudnia 2008, 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Poseł Lipiński przeciwko funshopom
Fot. TEJO
Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości z okręgu jeleniogórsko–legnickiego złożył oficjalne zapytanie do minister zdrowia w sprawie delegalizacji substancji para–narkotycznych i zawierających benzylopiperazynę. Poseł jest zaniepokojony powstającymi jak grzyby po deszczu sklepami, w których można legalnie nabyć takie produkty.

– W związku z faktem, że sieć sklepów prowadzących sprzedaż środków o działaniu zbliżonym do narkotyków stale się rozrasta i objęła ostatnio Jelenią Górę oraz ma objąć kolejne 25 miast (w tym Legnicę - informacja ze strony patrona sklepów) pragnę uzyskać informację o zapowiadanych zmianach w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, które miały rozwiązać problem obrotu tymi produktami – pisze poseł Adam Lipiński.

Zauważa także, że – choć prace rządu w tej kwestii miały zakończyć się jesienią – póki co ich kresu nie widać. Poseł prosi też o o informację czy Ministerstwo Zdrowia zdąży przeprowadzić prace w terminie umożliwiającym Polsce zmianę prawa do marca 2009, gdy wszystkie państwa należące do Unii Europejskiej będą musiały walczyć z tym zjawiskiem na podobnych zasadach.

Adam Lipiński chciałby również wiedzieć, czy jest prowadzony monitoring sytuacji związanej ze sprzedażą tzw. legalnych narkotyków. Zapytuje, czy badano stopień ich szkodliwości - poinformował nas asystent posła Oliwer Kubicki.

Przypomnijmy: w Jeleniej Górze lokalizacja funshopu przy ulicy Kopernika budzi protesty mieszkańców z sąsiedztwa. Jakby tego było mało – w mieście ma powstać kolejny tego typu sklep: na Zabobrzu przy ulicy Moniuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group