Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11263
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Poseł Lipiński przeciwko funshopom

Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 9 grudnia 2008, 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Poseł Lipiński przeciwko funshopom
Fot. TEJO
Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości z okręgu jeleniogórsko–legnickiego złożył oficjalne zapytanie do minister zdrowia w sprawie delegalizacji substancji para–narkotycznych i zawierających benzylopiperazynę. Poseł jest zaniepokojony powstającymi jak grzyby po deszczu sklepami, w których można legalnie nabyć takie produkty.

– W związku z faktem, że sieć sklepów prowadzących sprzedaż środków o działaniu zbliżonym do narkotyków stale się rozrasta i objęła ostatnio Jelenią Górę oraz ma objąć kolejne 25 miast (w tym Legnicę - informacja ze strony patrona sklepów) pragnę uzyskać informację o zapowiadanych zmianach w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, które miały rozwiązać problem obrotu tymi produktami – pisze poseł Adam Lipiński.

Zauważa także, że – choć prace rządu w tej kwestii miały zakończyć się jesienią – póki co ich kresu nie widać. Poseł prosi też o o informację czy Ministerstwo Zdrowia zdąży przeprowadzić prace w terminie umożliwiającym Polsce zmianę prawa do marca 2009, gdy wszystkie państwa należące do Unii Europejskiej będą musiały walczyć z tym zjawiskiem na podobnych zasadach.

Adam Lipiński chciałby również wiedzieć, czy jest prowadzony monitoring sytuacji związanej ze sprzedażą tzw. legalnych narkotyków. Zapytuje, czy badano stopień ich szkodliwości - poinformował nas asystent posła Oliwer Kubicki.

Przypomnijmy: w Jeleniej Górze lokalizacja funshopu przy ulicy Kopernika budzi protesty mieszkańców z sąsiedztwa. Jakby tego było mało – w mieście ma powstać kolejny tego typu sklep: na Zabobrzu przy ulicy Moniuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
101
Tak
39%
Nie
47%
Ciężko powiedzieć
11%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group