Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2730
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Porządki na miejskim basenie

Środa, 16 czerwca 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Porządki na miejskim basenie
Fot. TEJO
W pierwszy dzień wakacji (26 czerwca) zostanie otwarta pływalnia przy ulicy Sudeckiej. Służyć będzie mieszkańcom i przyjezdnym do końca sierpnia.

Tegoroczna zima spowodowała sporo zniszczeń na jedynym czynnym i najstarszym w mieście kąpielisku przy ulicy Sudeckiej. Placówka, której niebawem stuknie 80 lat, nie była jeszcze gruntownie remontowana. Także i na ten sezon – po dokonaniu niezbędnych napraw i robót kosmetycznych – posłuży stęsknionym za wodnymi uciechami.

Jak mówił zastępca prezydenta Jeleniej Góry Miłosz Sajnog, w budżecie nie ma środków na remont kapitalny basenu przy ulicy Sudeckiej. Ideałem byłaby wymiana niecek na takie, które są odporne na warunki atmosferyczne. Baseny są bowiem betonowe. Ujemne temperatury fatalnie wpływają na ich szczelność.

Modernizację basenów oddala również perspektywa budowy i otwarcia Term Cieplickich. Docelowo to właśnie tam ma być przeniesione centrum letnich rozrywek wodnych nie tylko latem, ale i przez cały rok. Póki co jeleniogórzanie muszą zadowolić się latem tylko jednym basenem otwartym i strzeżonym. Podczas wakacji gospodarz obiektu, czyli Międzyszkolny Ośrodek Sportu, zadba nie tylko o bezpieczeństwo letników, lecz także o rozrywkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group