Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7684
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Piątek, 8 listopada 2019, 11:07
Autor: Młodzieżowy Dom Kultury
Jelenia Góra: „Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK
Fot. MDK Jelenia Góra
W Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się 6 listopada występ teatralny grupy „Metafora” działającej w Młodzieżowym Domu Kultury. Przedstawienie, dzięki uprzejmości Szkoły, zostało zorganizowane w auli i mogli obejrzeć je uczniowie klas, do których uczęszczają młodzi aktorzy.

Spektakl pod nazwą „Porwanie Harrego Pottera” został samodzielnie wymyślony przez uczestników zajęć teatralnych, którzy opracowali fabułę, przygotowali dialogi i zrealizowali dekoracje. Nad scenariuszem pracowali głównie Kuba Gryczka i Marcel Raś uczęszczający do klasy 7 s, którzy wcielili się w role Scorpiusa i Albusa.

Spektakl powstał w oparciu o książki autorstwa J.K. Rowling i ma być wystawiany w jeleniogórskich przedszkolach, gdzie grupa Metafora z MDK jest częstym gościem. W przedstawieniu udział wzięli: Maja Suchodolska (Złodziejka monet), Zofia Zwolińska (Hermiona), Kuba Gryczka (Scorpius), Oskar Kardis (Harry Potter) i Marcel Raś (Albus). W pełnej wersji spektaklu grają dodatkowo: Aurelia Stefaniszyn (kontrolerka biletów), Igor Drobnik i Oskar Drobnik (pomocnicy złodziejki).

Młodzi aktorzy byli bardzo podekscytowani możliwością wystąpienia przed swoimi nauczycielami i rówieśnikami. Ich zapał do dalszych twórczych poszukiwań nie zgasł, bo już pracują nad nowym spektaklem - „Przygody Detektywa Pozytywki” na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Młodzi aktorzy zapowiedzieli, że wkrótce znowu chcieliby wystąpić w swojej szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group