Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Porwał córkę, trafił pod dozór

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: TEJO/Policja
REGION: Porwał córkę, trafił pod dozór
Fot. Policja
Kłopoty z prawem będzie miał mężczyzna, który przed świętami uprowadził własną córkę.

O porwaniu i poszukiwaniach informowaliśmy przez jakiś czas w sobotę, ale na publikację wiadomości nie zgodziła się matka dziewczynki. Tymczasem jak informuje kom. Paweł Petrykowki, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, sprawa znalazła szczęśliwy finał.

Mieszkanka Kowar powiadomiła oficera dyżurnego policji o uprowadzeniu jej córki przez ojca dziewczynki. Trzylatkę zabrał ojciec, który ma ograniczone prawa rodzicielskie. Zgodnie z decyzją sądu mógł się spotykać z dzieckiem w określone dni i godziny tygodnia. W czwartek po spotkaniu z córką nie odwiózł jej do matki. Przepadł bez wieści. Powiadomił jedynie matkę, że chce spędzić z córką święta, po czym nie można było się już z nim skontaktować – podała policja.

Po powiadomieniu przez matkę o tym zdarzeniu, policjanci rozpoczęli poszukiwania dziewczynki i jej ojca. Sprawdzali różne miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać. Prowadząc działania operacyjne, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może być na terenie Karpacza. Te ustalenia potwierdziły się. Policjanci odnaleźli dziecko i mężczyznę w jednym z tamtejszych pensjonatów. Dziewczynka była cała i zdrowa. Została przekazana matce.

29-letni mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzut uprowadzenia dziecka. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratora zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group