Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8296
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków

Wtorek, 15 września 2020, 7:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków
Fot. WAC
To dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców Mysłakowic skarżących się na uciążliwości związane z powtarzającymi się niekontrolowanymi zrzutami ścieków z tamtejszej oczyszczalni. Wiele wskazuje, że już za kilka tygodni zostaną wznowione prace przy modernizacji niewydolnego obiektu.

Przypomnimy. Na skutek sporu pomiędzy właścicielem obiektu czyli Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji oraz wykonawcą jego modernizacji – firmą T4B Ekotechnologie, 31 lipca prace przy inwestycji zostały wstrzymane. Na szczęście, mimo rozbieżności obie strony przystąpiły do negocjacji, dzięki którym udało się przełamać impas.

Jak informują we wspólnym oświadczeniu Dariusz Daraż – prezes zarządu KSWiK i Rafał Cegielkowski - prezes zarządu T4B Ekotechnologie, 10 września 2020 r. KSWiK i T4B Ekotechnologie zawarły porozumienie w sprawie dalszej realizacji kontraktu pn. „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach”. T4B Ekotechnologie jako wykonawca przystąpi do robót po zatwierdzeniu porozumienie ugodą sadową. Przewidywane, rozpoczęcie robót nastąpi najpóźniej w połowie października 2020 r. Zakończenie prac planowane jest na koniec stycznia 2021 r.

Zarówno prezes KSWiK D. Daraż jak i reprezentujący T4B Ekotechnologie, radca prawny Andrzej Żuk nie ukrywają swojego zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

Bardzo dobrze dla mieszkańców się stało, że doszło do tego porozumienia, gdyż to oni głównie cierpieli na skutek sporu między KSWiK i T4B Elektrotechnologie – mówi A. Żuk. - Złożyliśmy już do sądu wniosek ugodowy. Teraz czekamy na wyznaczenie terminu posiedzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

10
42%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
21%
Złości
6
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
832
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group