• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 0:26
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 5441
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Porozmawiaj z notariuszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 listopada 2018, 7:39
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 15:35
Autor: Org
Fot. Organizator
Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku – to temat tegorocznej, 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 24 listopada. Tego dnia w 19 miastach Polski w godzinach 10–16 niemal 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych. W Jeleniej Górze takie spotkanie zaplanowano od godz. 10.00 do 16.00 w Centrum Handlowym NOWY RYNEK, przy ul. Podwale 25 (sala 1005 OFFICE ZONE – poziom 1).

Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu. Jak to zrobić, aby nasze wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.

W sobotę, 24 listopada 2018 r. odbędzie się kolejna edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu, w czasie której wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla nich obszarach prawa. Zgromadzeni w 19 miastach w Polsce notariusze wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Notariusze wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.

- Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii – wyjaśnił not. Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Kaśka 20-11-2018 16:32
Ludzie, korzystajcie z pomocy notariuszy - to jest wasz psi obowiązek wobec bliskich. Nie macie pojęcia w jakie kłopoty można wpakować siebie lub bliskich przez np. źle napisany testament lub jego brak albo nieprzemyślaną darowiznę. I jak śmierć w rodzinie w wyniku nagłej choroby lub wypadku zmienia stosunki majątkowe, rujnuje związki i zwyczajnie krzywdzi. Większość ludzi nie ma pojęcia o prawie spadkowym i podatkach a odkręcenie katastrofy najczęściej jest niemożliwe lub kosztuje lata nerwów i starań oraz mnóstwo pieniędzy. Uprzedzam - nie jestem notariuszem i nie mam takiego w rodzinie. Ale zaliczyłam batalię sądową i kłopoty wielu znajomych.
~Dariustein 20-11-2018 19:06
Notariusz przy sądzie rejonowym w jeleniej gorze skasował mnie nie mało, wystawił papierek, którym mogłem najwyżej się podetrzeć. Notariusze to oszuści, tak samo jak sędziowie i politycy.
~Mirecki.w. 21-11-2018 12:45
do: ~Dariustein (19:06)
calkiem slusznie pisze Dariustein.Notariusze tylko kasuja pieniadze ioszukuja kazdego aby jak najwiecej skorzystac nie pouczaja petentow i domagaja sie szybkiego podpisania bo czekaja nastepni i pomagaja oszustom /mowia o tym w TV/ i sedziom.podczas wyjasnienia sprawy nie pamietaja nic i mowia to nie wiedziales co podpisales. zadne prawo ic h nie dotyczy.szczegolnie dotyczy to osob starszych iniepelnosprawnych.Oni sa ich glownym zrodlem dochodow oraz adwokaci polecani przez nich i kolo sie zamyka. to oni ustalaja prawo.przepisy.
rymcycymcy 20-11-2018 23:00
Notariusz klepnie każdego shita prawnego, którego strony zapragną podpisać ! :) Nie jest rolą notariusza uczyć czy poprawiać kwity ! :) ...za to kasują radcy i adwokaci ! ...uświadamiam nieuświadomionych ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
422
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group