Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6177
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Porozmawiaj z notariuszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 listopada 2018, 7:39
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 15:35
Autor: Org
Fot. Organizator
Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku – to temat tegorocznej, 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 24 listopada. Tego dnia w 19 miastach Polski w godzinach 10–16 niemal 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych. W Jeleniej Górze takie spotkanie zaplanowano od godz. 10.00 do 16.00 w Centrum Handlowym NOWY RYNEK, przy ul. Podwale 25 (sala 1005 OFFICE ZONE – poziom 1).

Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu. Jak to zrobić, aby nasze wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.

W sobotę, 24 listopada 2018 r. odbędzie się kolejna edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu, w czasie której wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla nich obszarach prawa. Zgromadzeni w 19 miastach w Polsce notariusze wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Notariusze wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.

- Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii – wyjaśnił not. Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Kaśka 20-11-2018 16:32
Ludzie, korzystajcie z pomocy notariuszy - to jest wasz psi obowiązek wobec bliskich. Nie macie pojęcia w jakie kłopoty można wpakować siebie lub bliskich przez np. źle napisany testament lub jego brak albo nieprzemyślaną darowiznę. I jak śmierć w rodzinie w wyniku nagłej choroby lub wypadku zmienia stosunki majątkowe, rujnuje związki i zwyczajnie krzywdzi. Większość ludzi nie ma pojęcia o prawie spadkowym i podatkach a odkręcenie katastrofy najczęściej jest niemożliwe lub kosztuje lata nerwów i starań oraz mnóstwo pieniędzy. Uprzedzam - nie jestem notariuszem i nie mam takiego w rodzinie. Ale zaliczyłam batalię sądową i kłopoty wielu znajomych.
~Dariustein 20-11-2018 19:06
Notariusz przy sądzie rejonowym w jeleniej gorze skasował mnie nie mało, wystawił papierek, którym mogłem najwyżej się podetrzeć. Notariusze to oszuści, tak samo jak sędziowie i politycy.
~Mirecki.w. 21-11-2018 12:45
do: ~Dariustein (19:06)
calkiem slusznie pisze Dariustein.Notariusze tylko kasuja pieniadze ioszukuja kazdego aby jak najwiecej skorzystac nie pouczaja petentow i domagaja sie szybkiego podpisania bo czekaja nastepni i pomagaja oszustom /mowia o tym w TV/ i sedziom.podczas wyjasnienia sprawy nie pamietaja nic i mowia to nie wiedziales co podpisales. zadne prawo ic h nie dotyczy.szczegolnie dotyczy to osob starszych iniepelnosprawnych.Oni sa ich glownym zrodlem dochodow oraz adwokaci polecani przez nich i kolo sie zamyka. to oni ustalaja prawo.przepisy.
rymcycymcy 20-11-2018 23:00
Notariusz klepnie każdego shita prawnego, którego strony zapragną podpisać ! :) Nie jest rolą notariusza uczyć czy poprawiać kwity ! :) ...za to kasują radcy i adwokaci ! ...uświadamiam nieuświadomionych ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group