Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Porcja wiedzy za dwa miliony złotych

Wtorek, 24 listopada 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Porcja wiedzy za dwa miliony złotych
Fot. .....
Sześćdziesięciu uczniów jeleniogórskich gimnazjów skorzystało z zajęć dydaktyczno–wyrównawczych z przedmiotów matematyczno–przyrodniczych i humanistycznych, które od października ruszyły w Gimnazjum nr 4 w ramach projektu „Wiedza Na Talerzu”.

Na ten cel miasto Jelenia Góra pozyskało kwotę ponad dwóch milionów złotych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze zostały przeznaczone na organizację bezpłatnych dla gimnazjalistów zajęć wyrównawczych, wyposażenie uczestników projektu i pracowni przedmiotowych.

Chętnych do podniesienia swoich wyników w nauce nie brakowało. Stworzono sześć grup, w których doskonali swoje umiejętności i wiedzę po dziesięć osób.
- Uczniowie w ramach tego programu mogą bezpłatnie poprawić swoje wyniki w nauce aż z ośmiu przedmiotów egzaminacyjnych - matematyki ( talerz liczb i figur), fizyki (talerz mocy, siły i prędkości), geografii (talerz krain, mórz i oceanów), biologii (zielony talerz), chemii (talerz atomów i pierwiastków), języka polskiego (talerz pełen opowieści), wiedzy o społeczeństwie (talerz aktualnych wieści) i historii (talerz dziejów) – mówi Agnieszka Uruska, ekspert ds promocji projektu.

– Dzięki temu wsparciu uczniowie korzystają z multimedialnych gabinetów, pomocy dydaktycznych, bezpłatnych pakietów szkoleniowych i edukacyjnych. Uzupełniają swoje braki w wiadomościach i umiejętnościach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, wśród której znajdują się egzaminatorzy gimnazjalni i maturalni – mówi Agnieszka Uruska.

Uczestnikami projektu są uczniowie z większości jeleniogórskich placówek: Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4, Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1. Popołudniowe zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach od 16. 00 do 17. 30.

Osoby, które w tym roku szkolnym nie zdołały się zakwalifikować do uczestnictwa mają szansę w drugiej edycji w roku szkolnym 2010/2011. Wszelkie informacje odnośnie projektu dostępne są na stronie internetowej www.wiedzanatalerzu.pl, w Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze przy ulicy Karłowicza 33, 58-506 Jelenia Góra, e-mail: biuro@wiedzanatalerzu.pl, telefon 075 75 42 338

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group