Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5426
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Pora inwestycji

Poniedziałek, 28 września 2020, 10:18
Autor: WAC
Mysłakowice: Pora inwestycji
Fot. UG Mysłakowice
Wrzesień to czas prac remontowych i konserwacyjnych prowadzonych na terenie gminy Mysłakowice.

Na plan pierwszy spośród inwestycji realizowanych przez samorząd gminny wysuwają się prace budowlane przy zatoce autobusowej w Łomnicy. Wartość inwestycji wykonywanej przez Kółko Rolnicze w Siedlęcinie to 530 407,67 zł. Część tej kwoty samorządowi Mysłakowic udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Termin wykonania zadania określono na 15 grudnia.

W ramach inwestycji zaplanowano wydzielenie jezdni o nawierzchni bitumicznej szerokości 7 metrów oraz przylegających równolegle po obu jej stronach stanowisk postojowych dla autobusów o nawierzchni z kostki kamiennej. Od strony zabudowy przewiduje się przebudowę chodnika z masy bitumicznej na nawierzchnię z kostki betonowej. Po przeciwnej stronie stanie peron o nawierzchni z kostki betonowej dla korzystających z autobusów. Za peronami powstaną stanowiska postojowe dla samochodów osobowych do parkowania prostopadłego i droga manewrowa o szerokości 5 metrów.

Przebudowa zatoki autobusowej przy szkole w Łomnicy to nie jedyna inwestycja na terenie naszej gminy – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Obecnie naprawiany jest most na rzece Jedlicy na ul. Cmentarnej. Poprzedni w wyniku eksploatacji i czynników atmosferycznych uległ poważnym uszkodzeniom. Trwa również remont elewacji budynku Urzędu Gminy w Mysłakowicach. Na jego bocznej elewacji zawieszono ostatnio herb naszej gminy. W ramach prac porządkowych wykoszono pobocza na Czerwonym Dworku w Mysłakowicach, doprowadzono do użytkowania skwer w Łomnicy - naprawiono ławki, wycięto dzikie krzaki, wyburzono stare murki oporowe, zamontowano monitoring na placu zabaw "Tęcza" w Mysłakowicach, wykoszono place zabaw w Gruszkowie, Dąbrowicy i Mysłakowicach na ul. Polnej - wylicza zastępca wójta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group