Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12403
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poprzez wymianę osób starostwo promuje powiat jeleniogórski

Sobota, 13 października 2012, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2012, 9:52
Autor: Mea
Region: Poprzez wymianę osób starostwo promuje powiat jeleniogórski
Fot. Organiatorzy
W ramach współpracy z powiatem Aachen do powiatu jeleniogórskiego przyjechało 53 Niemców, którzy przez siedem dni (7–13 października) zwiedzali m.in. Kościół Wang w Karpaczu, Szklarską Porębę, wodospad Szklarkę w Karkonoskim Parku Narodowym, Dolinę Pałaców i Ogrodów, centrum Jeleniej Góry, Uzdrowisko Cieplice, a także Muzeum Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie.

- Promocja regionu jeleniogórskiego w Aachen przebiegła bardzo dobrze, dlatego mogliśmy gościć niemiecką grupę, a ponieważ zainteresowanie wycieczką było bardzo duże, już planowana jest kolejna wizyta gości z Aachen - powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Wicestarosta powiatu Aachen Axel Hartmann oraz dyrektor Czerwonego Krzyża w powiecie Aachen Peter Timmermans dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze promują nasz region i zachęcają do odwiedzania. - Sami także często u nas bywają, ostatnio na Karkonoskich Spotkaniach Turystycznych w Karpaczu – dodał Wiesław Dzierzba.
Na rewizytę jeżdżą mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego co dwa lata, ostatnio była to grupa 30-osobowa.

Warto dodać, że przez ostatnie trzy tygodnie na corocznej wymianie studentów, tym razem w przedszkolu w Karpaczu, były dwie stażystki z Aachen – Susanne Heck i Anja Lehmann, które uczyły przedszkolaki m.in. języka niemieckiego. – Studentka i absolwentka uczelni wyższej kierunku pedagogika były zaskoczone wysokim poziomem nauki w grupach przedszkolnych, a także tym, że dzieci znały już niektóre niemieckie słówka. Wymiany prowadzone są w celu porównania systemów nauki i pracy. Stażystki mieszkały u polskich rodzin przez co mogły poznać bliżej naszą kulturę - podkreślił Jarosław Hajndrych z Wydziału Promocji ,Turystyki i Sportu, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. - Nasi studenci także powinni raz w roku jeździć na taką wymianę, jednak nie zawsze są chętni. W przyszłym roku odbędzie się wizyta pracowników starostwa powiatowego w administracji niemieckiej powiatu Aachen – dodał.

To jednak nie koniec niemieckich wizyt. - 18 grudnia przyjedzie delegacja z Aachen do domów dziecka w naszym powiecie, która przywiezie dla podopiecznych tych domów podarki – mówił Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
680
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group