Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5706
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popłynąć w stronę słońca!

Piątek, 3 lipca 2009, 12:03
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2009, 7:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Popłynąć w stronę słońca!
Fot. TEJO
Sześćdziesięcioro pięcioro dzieci wypoczywających na półkoloniach w Osiedlowym Domu Kultury skorzystało dziś z bezdeszczowej (póki co) pogody. Młodzi letnicy odwiedzili kąpielisko przy ulicy Sudeckiej.

– Nie mogli doczekać się tej wody i pływania, ale co rusz wyjście uniemożliwiała nam pogoda – mówi Wiesława Pogorzelska, opiekunka kolonistów. – Wczoraj byliśmy we Wleniu. Złapała nas burza. Zmokliśmy do suchej nitki – opowiada.

Wreszcie dziś zza chmur wyszło słońce i najmłodsi z opiekunami w te pędy udali się na wyludniony – mimo korzystnej aury – basen miejski. Tu spędzili pływając, zjeżdżając z rynny oraz taplając się w brodziku, kilka godzin. Ciągle spoglądano w niebo, na piętrzące się chmury. Na szczęście do południa nie padał deszcz.

Na razie tegoroczne wakacje dla basenu są fatalne. Mokra aura skutecznie zniechęca mieszkańców do skorzystania z bogatej oferty pływalni. – Jest kiepsko – nie ukrywa Ireneusz Taraszkiewicz, szef Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Gospodarze basenu wciąż liczą na zmianę pogody i upały. Może im pomóc tylko natura. Basen przy ul. Sudeckiej jest jedyną aktualnie otwartą pływalnią w mieście. Placówka kryta przy Szkole Podstawowej nr 11 jest w lipcu zamknięta w celach konserwacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group