Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2244
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad podziałami dla niepełnosprawnych dzieci

Środa, 7 marca 2018, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2018, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponad podziałami dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
W końcu jedna z pilnych decyzji dotyczących edukacji w Jeleniej Górze może zostać podjęta ponad politycznymi podziałami. Chodzi o przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych przy ul. Grottgera, gdzie budynek jest w opłakanym stanie. Podczas Komisji Oświaty i Wychowania władze miasta przedstawiły koncepcję, która ma być wkrótce realizowana.

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, społeczność związana ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym zabiegała o budowę przedszkola i ewentualne scalenie placówek z Grottgera, Wolności i Kruszwickiej. W propozycjach pojawiała się budowa modułowa, jednak wczoraj (6.03) zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak poinformował zgromadzonych gościnnie w sali Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, że będzie forsowana koncepcja budowy murowanej i określono już plan działań oraz warianty budowy.

- Chcemy przy ul. Kruszwickiej stworzyć jeden duży kompleks – zapewnia Jerzy Łużniak. Pod uwagę brana jest budowa parterowa lub z jednym piętrem. Podczas posiedzenia Komisji naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych przedstawił proponowaną lokalizację. Ważnym elementem inwestycji ma być czynny udział rodziców dzieci niepełnosprawnych, aby końcowy efekt odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie 4 miliony złotych, ale jest możliwość uzyskania 50 proc. dofinansowania z PFRON.

- Mieszkańcy są nadrzędnym celem, a ta sprawa dotyczy najbardziej pokrzywdzonej grupy, więc nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek próbował jakąkolwiek politykę prowadzić. Ten problem trzeba załatwić, a najlepszym rozwiązaniem jest skoncentrowanie tego w jednym miejscu – powiedział Jerzy Łużniak.

Jak zapewniają władze miasta, na najbliższą sesję Rady Miejskiej (27 marca) ma być gotowy projekt zmian w budżecie miasta na rok 2018 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Decyzja radnych pozwoli na wystartowanie z projektem funkcjonalno-użytkowym (zaprojektuj i wybuduj).

Poza kwestią SOSW, radni mieli okazję obejrzeć zaplecze liceum plastycznego i warsztatów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, w tym pięknych prac dyplomowych absolwentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group