Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11520
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad podziałami dla niepełnosprawnych dzieci

Środa, 7 marca 2018, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2018, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponad podziałami dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
W końcu jedna z pilnych decyzji dotyczących edukacji w Jeleniej Górze może zostać podjęta ponad politycznymi podziałami. Chodzi o przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych przy ul. Grottgera, gdzie budynek jest w opłakanym stanie. Podczas Komisji Oświaty i Wychowania władze miasta przedstawiły koncepcję, która ma być wkrótce realizowana.

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, społeczność związana ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym zabiegała o budowę przedszkola i ewentualne scalenie placówek z Grottgera, Wolności i Kruszwickiej. W propozycjach pojawiała się budowa modułowa, jednak wczoraj (6.03) zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak poinformował zgromadzonych gościnnie w sali Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, że będzie forsowana koncepcja budowy murowanej i określono już plan działań oraz warianty budowy.

- Chcemy przy ul. Kruszwickiej stworzyć jeden duży kompleks – zapewnia Jerzy Łużniak. Pod uwagę brana jest budowa parterowa lub z jednym piętrem. Podczas posiedzenia Komisji naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych przedstawił proponowaną lokalizację. Ważnym elementem inwestycji ma być czynny udział rodziców dzieci niepełnosprawnych, aby końcowy efekt odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie 4 miliony złotych, ale jest możliwość uzyskania 50 proc. dofinansowania z PFRON.

- Mieszkańcy są nadrzędnym celem, a ta sprawa dotyczy najbardziej pokrzywdzonej grupy, więc nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek próbował jakąkolwiek politykę prowadzić. Ten problem trzeba załatwić, a najlepszym rozwiązaniem jest skoncentrowanie tego w jednym miejscu – powiedział Jerzy Łużniak.

Jak zapewniają władze miasta, na najbliższą sesję Rady Miejskiej (27 marca) ma być gotowy projekt zmian w budżecie miasta na rok 2018 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Decyzja radnych pozwoli na wystartowanie z projektem funkcjonalno-użytkowym (zaprojektuj i wybuduj).

Poza kwestią SOSW, radni mieli okazję obejrzeć zaplecze liceum plastycznego i warsztatów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, w tym pięknych prac dyplomowych absolwentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group