Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12888
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ponad 3 miliardy na drogę S3 do Lubawki

Sobota, 15 października 2016, 10:27
Aktualizacja: 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ponad 3 miliardy na drogę S3 do Lubawki
Fot. Jarosław Tarnowski
Wczoraj (14.10) w Sadach Dolnych odbyło się uroczyste przekazanie do realizacji odcinka drogi S3 z Bolkowa do granicy z Czechami w Lubawce. Na ten cel zabezpieczono ponad 3 miliardy złotych.

Od wielu lat kolejni politycy obiecywali dokończenie drogi ekspresowej do granicy z Czechami, ale na obietnicach się kończyło, bowiem projekt był spychany na listę rezerwową. Tym razem ma być inaczej.

- Minister Andrzej Adamczyk oficjalnie podpisał dokumenty gwarantujące z Krajowego Funduszu Drogowego pieniądze w wysokości 3 228 milionów złotych na budowę ostatniego odcinka drogi S3 z Bolkowa do Lubawki – powiedział Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu. - Na razie są zagwarantowane pieniądze, jest projekt i teraz to kwestia procedur przetargowych związanych z wyłonieniem wykonawcy – dodał K. Mróz, który wraz posłanką Marzeną Machałek był obecny przy podpisywaniu dokumentów.

Dlaczego przez tyle lat nie udawało się zapewnić finansowania, a teraz się udało? - Wiadomo, że pieniędzy jest mało, projektów bardzo dużo i każdy region próbował dla siebie pozyskać środki. Najwięcej ministrów w rządzie pani premier Beaty Szydło (poza Warszawą) to ludzie z Dolnego Śląska: wicepremier Mateusz Morawiecki, minister Elżbieta Witek, Anna Zalewska, Mariusz Jędrysek, Adam Lipiński, Beata Kempa. Taka silna ekipa potrafi lobbować - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - za projektami z Dolnego Śląska – powiedział Krzysztof Mróz.

Droga ma być gotowa do 2022 roku, a łącznik z Jelenią Górą musi jeszcze poczekać, jednak politycy zapewniają, że poszukują finansowania również na ten cel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
227
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group