Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4684
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomylone muzyczne klimaty w podziemiach ratusza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 września 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Klienci jeleniogórskiej Kaligrafii w miniony weekend poczuli się oszukani, po tym jak obiecany w mediach muzyczny klimat lat 80–tych, który miał bawić gości w klubie, zmieniono na huczną rąbankę niewiadomego pochodzenia.

Nasi Czytelnicy i goście pubu Kaligrafia o muzyce z lat osiemdziesiątych, którą mieli usłyszeć w klubie, dowiedzieli się z mediów. Menadżer placówki zapowiadał zmianę dotychczasowego muzycznego klimatu. Zachęciło to grupkę jeleniogórzan do odwiedzin pubu w miniony weekend. Wielkie było jednak ich zdziwienie, gdy z głośników zamiast nastrojowego klimatu wydobywało się kakofoniczne „umc, umc”.

Jak 30-latkowie bardzo ucieszyliśmy się z informacji, że będzie w Jeleniej Górze lokal z taką właśnie muzyką. W ostatni weekend wybraliśmy się tam jednak z grupką znajomych. Ludzi w naszym i starszym wieku było sporo, ale muzyka zamiast zapowiadanych klimatów, przypominała dudnienie – mówią.

Znaleźliśmy jakieś miejsce w pubie, zamówiliśmy piwo, ale nie dało się tam wysiedzieć. Nikt się nie bawił, nie tańczył. Na nasze prośby o zmianie muzyki nikt nie reagował i wszyscy wzruszali ramionami, a DJ dalej wkręcał swój klimat. Gdybyśmy tylko chcieli napić się piwa wybralibyśmy zwykły pub, gdzie spokojnie moglibyśmy porozmawiać.

Menadżer klubu tłumaczy jednak, że zmiana muzycznego klimatu odbywa się systematycznie, ale powoli. Dlatego są jeszcze dni, kiedy w pubie można usłyszeć inne rodzaje muzyki. Informacja, o tym, co puszczane jest podczas otwarcia pubu, umieszczane jest zawsze na plakacie rozwieszonym nie tylko w mieście, ale również przed wejściem.

Rzeczywiście w miniony weekend puszczaliśmy inną muzykę, ale o tym była informacja zawarta na plakacie – mówi Paweł Mierzwiński, menadżer klubu. – Mogę tylko powiedzieć, że jest mi przykro, że nasi goście poczuli się oszukani. Sam osobiście chciałbym się z nimi spotkać, wyjaśnić tą sytuację i przeprosić ich przy darmowym piwie. Zapraszam naszych gości do przyjścia do naszego klubu jeszcze raz, gdzie ja osobiście ich przeproszę.

Wszystkich miłośników lat 80-tych właściciele lokalu zapraszają natomiast 18, 25 i 31 października, kiedy bezkompromisowo ma tu zapanować klimat lat 80 – tych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 30-09-2008 8:56
...gwizdy! gwizdy! dla Kaliografii!...
~Spoza Jeleniej :) 30-09-2008 9:27
A gdzie w Jeleniej taki Klub jest ulica ?
~Dawid 30-09-2008 9:28
Buuuuuuuuuuuuuuuu...
~brus li 30-09-2008 11:09
dobre techo w wykonaniu Chrisa Liebinga ,Marco Baileya ,Adama Beyer-a,Jacka Sienkiewicza itp. nie jest złe ,istna poezja dla uszu ,tylko ludzie się nie znają (są zacofani i to niezle) a i dobrego housu w stylu Alex-a Dolby ,Jay Haze,Shonkyego,Martineza itp.nie idzie w tym mieście w żadnej mordowni usłyszec a szkoda.Nic nie pozostaje jak sobotnie migracje do wrocławia na klubowe szaleństwa
~mar 30-09-2008 11:17
kaligrafia to jedyny klub w jeleniej, który umożliwia młodym ekipom organizowanie imprez z muzyką inną niż tą, którą można usłyszeć w innych klubach (!sic) na terenie miasta. I nie są to hity dyskotekowe, lecz muzyka undergroundowa - przez okres działania kaligrafii mieliśmy okazję usłyszeć tam m.in. electro, minimal, hard techno, breakbeat i drum'n'bass. Imprezy z tego rodzaju rytmami organizują ludzie młodzi - pragnący rozruszać ten podziemny styl na terenie naszego miasta - tak jak się dzieje np. we Wrocławiu, gdzie działa bardzo silna scena tego typu. To, że klub będzie poruszał sie w rytmach lat 80 to jedno. Drugie to zachowanie możliwości organizowania imprez innym 'ekipom'. We wspomnianym artykule mieliśmy do czynienia właśnie z taką imprezą. W mieście oraz przed klubem był plakaty na których bło jasno i przejżyście napisane - ELECTRO. A electro - to także Kraftwerk ;) Czytajmy plakaty... uważajmy na jakie imprezy wchodzimy... i nie odbieramy młodym możliwości...
~ 30-09-2008 12:54
"a DJ dalej wkręcał swój klimat" - coś wam się nie pomyliło?!
~smolik 30-09-2008 12:54
25 października ma być podobno Depeche Mode Party :))) W końcu jakaś poważna muzyczka, a klubik rewelka jak dla mnie :D Troszkę innej muzyki nikomu nie zaszkodziło, no może poza tymi co się poskarżyli :D
wupe 30-09-2008 13:27
do ~mar i ~brus li już kiedyś była polemika na temat jeleniogórskich "klubów" i muzyki w nich granych. ludzie w jeleniej wolą dyskoteki i tyle... "don`t you, now pump it up!!!"...
~albert 30-09-2008 14:40
~do brusa li 30-09-2008 15:31
A jakiego to trzeba znawcy do słuchania tej umcykowatej łupaniny ? Na trzeźwo nikt tego dłużej niż pięć minut nie wytrzyma .Stań obok pracującego młota pneumatycznego ,kafara albo mieszającej , starej betoniarki i słuchaj , słuchaj ,słuchaj. Będziesz miał techno do bólu i najważniejsze - nie będziesz zacofany ale za to głuchy.
~Sabath 30-09-2008 21:57
moim zdaniem kluby są do zabawy i tańczenia a nie siedzenia i słuchania i picia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group