Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6242
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pompa infuzyjna za bombki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 kwietnia 2009, 20:02
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2009, 7:26
Autor: Mar
Fot. Mar
Oddział dziecięcy jeleniogórskiego szpitala wzbogacił się o nowoczesną pompę infuzyjną, służącą do precyzjnego podawania pacjentom leków i płynów ustrojowych. Zakup pompy sfinansowała fundacja Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga. Przedstawiciel firmy sprzedającej pompę przeprowadził szkolenie z obsługi urządzenia.

- Pieniądze pochodzą z aukcji bombek choinkowych, jaką przeprowadziliśmy wspólnie z portalem Jelonka – mówi prezes fundacji, Mariusz Synówka – aukcja przyniosła nam 3,5 tysiąca złotych, ze środków własnych dołożyliśmy do 5 tysięcy i za taką kwotę kupiliśmy urządzenie. Te maszyny, tzw. zastępcze pielęgniarki potrafią wyręczyć biały personel w skutecznym podawaniu dokładnie o czasie różnych leków.

Podczas prezentacji pielęgniarki poznały dwa typy pompy infuzyjnej. Jedna zostanie na oddziale, drugą, jak zapewnia Mariusz Synówka, fundacja będzie chciała kupić jesienią, po zebraniu potrzebnej kwoty.

-Takie akcje są nie do przecenienia, często są to urządzenia na które nas nie stać – mówi dyrektor szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, Stanisław Woźniak – również organ założycielski, jakim jest dla nas urząd marszałkowski nie może nas wyposażyć we wszystko co potrzebujemy. W najbliższych dniach szpital wzbogaci się o nowoczesny aparat do mammografii, którego zakup w połowie sfinansowało stowarzyszenie działające przy naszym szpitalu. Mam nadzieję, że uda się nam się w tym roku pozyskać kilka kolejnych urządzeń tak bardzo potrzebnych. Ale są to też darowizny nie tylko medyczne. Trafia do nas sporo wyposażenia dla oddziałów, mebli, sprzętu codziennego użytku. To wszystko bardzo ułatwia nam funkcjonowanie.

- Z darowizn dostajemy najwięcej pomp infuzyjnych ponieważ są ciągle potrzebne a starsze ulegają zużyciu i są wycofywane - mówi pielęgniarka oddziałowa Halina Turska – Cieszę się bardzo, że mamy tylu wspierających, takich jak pan Synówka i jego fundacja, to wielka pomoc dla naszego oddziału.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~avi 13-04-2009 18:24
narescie pieniadze nie ida w bloto

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group