Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9841
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi (2)

Piątek, 11 marca 2016, 7:36
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2016, 8:38
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Region: Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi (2)
Fot. Archiwum Placówki
Minął tydzień od podjętej przez nas próby pomocy dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi. Jak pisaliśmy, w budynku w Pobiednej, który wymaga natychmiastowego remontu, obecnie mieszka osiemnaścioro dzieci wraz z samotnymi matkami. Mamy pierwszych przedsiębiorców i pierwsze szkoły, które zdecydowały się pomóc.

Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekażą płytki na powierzchnię 150 mkw. Zarząd już wydał zgodę na darowiznę i materiały czekają na transport. Otwierający się przy ul. przy Legnickiej w Jeleniej Górze market budowlany Leroy Merlin przekaże 140 mkw. paneli podłogowych. Ich odbiór planowany jest na początek kwietnia. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze przekaże natomiast materiał na całą elewację budynku. Pomoc tej placówce KE-MA oferuje już nie pierwszy raz. Wszystkim przedsiębiorcom bardzo dziękujemy!

Natomiast w zbiórkę środków czystości i środków higienicznych już zaangażowały się cztery szkoły. W marcu potrzebne artykuły przekaże Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze (zbiórka już trwa), w kwietniu - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, w maju – Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze, a w czerwcu - Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze. Szkołom, na które zawsze można liczyć w takich działaniach dziękujemy za włączenie się do akcji i czekamy na kolejne placówki.

- Jestem bardzo wdzięczna za każdą formę okazanej nam pomocy i bardzo się cieszę z tego, co otrzymamy – mówi Jolanta Fijałkowska, kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. – Teraz wierzę, że ten remont uda się przeprowadzić. Dzięki tym darowiznom łatwiej będzie nam znaleźć czy odłożyć pieniądze na to, czego nie dostaniemy. To naprawdę wiele dla nas znaczy, bo remontu w tej placówce nie było od wielu lat. Podarowane kafelki położone zostaną w kuchni, jadalni, pralni i w innych pomieszczeniach. Panele potrzebne są do 15 pokojów. Obecnie trwa już remont jednego pokoju z aneksem, a także remont łazienek. Cieszymy się również, że będziemy mieli nową elewację budynku, bo obecna pozostawia wiele do życzenia. Jeden pan zaoferował nam również pomoc w wymianie tej elewacji. Po zakończeniu prac nasze matki i ich dzieci w końcu będą miały godne warunki do życia – dodaje J. Fijałkowska.

A Jelonka.com nadal szuka kolejnych firm, instytucji i szkół, które mogłyby pomóc, bo potrzeby w dalszym ciągu są duże. Do remontu potrzebujemy jeszcze: regipsy na pow. 300 mkw., farby na powierzchnię ok. 300 mkw. (kolory pastelowe), płyty OSB na pokrycie 200 mkw. podłogi, zamrażarki skrzyniowe przemysłowe (takie, jakie spotykamy w sklepach, hurtowniach), gładzie na powierzchnię 300 mkw., klej do kafli, fugę, a także piekarnik elektryczny.

Druga sprawa – również bardzo ważna bo kosztowna – to opał. Placówka potrzebuje miesięcznie przez cały rok (bo latem podgrzewana jest woda) około dwie tony tzw. ekogroszku.

I trzecia - co miesiąc potrzebne są środki czystości oraz środki higieniczne dla mam i dzieci. I tu o pomoc prosimy jeszcze osiem szkół średnich/zawodowych z regionu. Chcielibyśmy, żeby każda z placówek wybrała sobie jeden miesiąc w roku, w którym pomoże zebrać niezbędne produkty.

W akcję „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” zaangażować się może każdy. Wierzymy, że razem z Państwem uda się zdobyć zarówno wszystkie materiały budowlane, opał, jak i środki czystości. Przydadzą się ręce do pracy i nawet najmniejszy gest. Kontakt - tel. do koordynatorki akcji: 695 200 640 lub adres e-mail: angelika.jelonka.com@wp.pl.

Za tydzień ponownie poinformujemy Państwa o postępach naszej akcji oraz o ludziach, którzy się do niej włączyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
951
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group