• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 3:00
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3282
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi (2)

Wiadomości: Region
Piątek, 11 marca 2016, 7:36
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2016, 8:38
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. Archiwum Placówki
Minął tydzień od podjętej przez nas próby pomocy dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi. Jak pisaliśmy, w budynku w Pobiednej, który wymaga natychmiastowego remontu, obecnie mieszka osiemnaścioro dzieci wraz z samotnymi matkami. Mamy pierwszych przedsiębiorców i pierwsze szkoły, które zdecydowały się pomóc.

Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekażą płytki na powierzchnię 150 mkw. Zarząd już wydał zgodę na darowiznę i materiały czekają na transport. Otwierający się przy ul. przy Legnickiej w Jeleniej Górze market budowlany Leroy Merlin przekaże 140 mkw. paneli podłogowych. Ich odbiór planowany jest na początek kwietnia. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze przekaże natomiast materiał na całą elewację budynku. Pomoc tej placówce KE-MA oferuje już nie pierwszy raz. Wszystkim przedsiębiorcom bardzo dziękujemy!

Natomiast w zbiórkę środków czystości i środków higienicznych już zaangażowały się cztery szkoły. W marcu potrzebne artykuły przekaże Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze (zbiórka już trwa), w kwietniu - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, w maju – Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze, a w czerwcu - Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze. Szkołom, na które zawsze można liczyć w takich działaniach dziękujemy za włączenie się do akcji i czekamy na kolejne placówki.

- Jestem bardzo wdzięczna za każdą formę okazanej nam pomocy i bardzo się cieszę z tego, co otrzymamy – mówi Jolanta Fijałkowska, kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. – Teraz wierzę, że ten remont uda się przeprowadzić. Dzięki tym darowiznom łatwiej będzie nam znaleźć czy odłożyć pieniądze na to, czego nie dostaniemy. To naprawdę wiele dla nas znaczy, bo remontu w tej placówce nie było od wielu lat. Podarowane kafelki położone zostaną w kuchni, jadalni, pralni i w innych pomieszczeniach. Panele potrzebne są do 15 pokojów. Obecnie trwa już remont jednego pokoju z aneksem, a także remont łazienek. Cieszymy się również, że będziemy mieli nową elewację budynku, bo obecna pozostawia wiele do życzenia. Jeden pan zaoferował nam również pomoc w wymianie tej elewacji. Po zakończeniu prac nasze matki i ich dzieci w końcu będą miały godne warunki do życia – dodaje J. Fijałkowska.

A Jelonka.com nadal szuka kolejnych firm, instytucji i szkół, które mogłyby pomóc, bo potrzeby w dalszym ciągu są duże. Do remontu potrzebujemy jeszcze: regipsy na pow. 300 mkw., farby na powierzchnię ok. 300 mkw. (kolory pastelowe), płyty OSB na pokrycie 200 mkw. podłogi, zamrażarki skrzyniowe przemysłowe (takie, jakie spotykamy w sklepach, hurtowniach), gładzie na powierzchnię 300 mkw., klej do kafli, fugę, a także piekarnik elektryczny.

Druga sprawa – również bardzo ważna bo kosztowna – to opał. Placówka potrzebuje miesięcznie przez cały rok (bo latem podgrzewana jest woda) około dwie tony tzw. ekogroszku.

I trzecia - co miesiąc potrzebne są środki czystości oraz środki higieniczne dla mam i dzieci. I tu o pomoc prosimy jeszcze osiem szkół średnich/zawodowych z regionu. Chcielibyśmy, żeby każda z placówek wybrała sobie jeden miesiąc w roku, w którym pomoże zebrać niezbędne produkty.

W akcję „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” zaangażować się może każdy. Wierzymy, że razem z Państwem uda się zdobyć zarówno wszystkie materiały budowlane, opał, jak i środki czystości. Przydadzą się ręce do pracy i nawet najmniejszy gest. Kontakt - tel. do koordynatorki akcji: 695 200 640 lub adres e-mail: angelika.jelonka.com@wp.pl.

Za tydzień ponownie poinformujemy Państwa o postępach naszej akcji oraz o ludziach, którzy się do niej włączyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~ 11-03-2016 7:51
szkoda ,że się zapomina o samotnych ojcach...
~2+2=4 11-03-2016 8:42
Jak wygląda uprawa warzyw bo miejsca jest sporo i czasu też. W podobnym ośrodku na Mazurach ,Gałdynek istnieje gospodarstwo ogrodnicze .
~II sort 11-03-2016 9:55
Suweren wykazuje się dobrym sercem i pomaga wydawało by się w beznadziejnej sytuacji, a ja się pytam: gdzie są właściwe służby państwowe i "opiekuńcze państwo"? Jest (szczególnie) medialna walka o każde życie poczęte, a to co już jest na Świecie, wspomnianych już mało obchodzi! Dobrze, że mamy takich darczyńców - dzięki nim Polska nie zginie...
~xx 11-03-2016 10:20
Przy wyborze chłopa myślcie baby głową a nie .. to jest duża szansa że nie będziecie samotne z dzieckiem.
~ona 11-03-2016 12:07
dwie tony ekogroszku????miesiecznie to chyba zart .........
~mysiek 11-03-2016 12:19
dziwne że w takich warunkach sanepid w ogóle pozwala przebywać matkom z małymi dziećmi, dodatkowo na każdą matkę i dziecko gminy chyba płacą organizacji pozarządowej w granicach 600zł/na osobę, przy wspólnym "garnku" to chyba nie są małe pieniądze, system wsparcia samotnych mam chyba w ogóle szwankuje i raczej wspiera nieporadność - szkoda
~obywatel 11-03-2016 12:25
Niedopuszczalne, że Sanepid w ogóle pozwala na funkcjonowanie takiej placówki, jak w takich warunkach mogą przebywać dzieci i to tak malutkie? Gminy z których pochodzą mamy płacą organizacji pozarządowej ponad 600zł na każdą osobę, czyli mama i dziecko to 1.200zł miesięcznie, nie sprawdzając w jakie warunki kierują? Za tyle państwo kupuje sobie święty spokój, zamiast stworzyć godne warunki i nie uczyć nieporadności i życia na garnuszku państwa - niestety.
~mysiek 11-03-2016 12:47
pojawił mi się komunikat że dotyczący niku to drugi raz napisałem to samo jako obywatel
~Mamma 11-03-2016 15:38
No właśnie jak mamy pomagać jak nawet przysłowiowej złotówki nie mamy gdzie wpłacić.
~Alton 11-03-2016 17:30
Mogly sie nie dymac na lewo i prawo
~fan sekty pis 11-03-2016 18:04
no a co na to kościół? nie pomaga? o przepraszam, zapomniałem, że kościół katolicki jest od brania pieniędzy a nie od dawania potrzebującym.
~POLSKA 11-03-2016 18:16
A pieczona kaczuszka i jeden kartofelek dla plebana kosztuje
~FM 11-03-2016 19:34
SUPER :) :)
~zupa na gwozdziu 11-03-2016 21:16
Ten da troche, ten da troszeczkę i się uzbiera. Tylko pytanie- Ile czasu może mieszkac taka samotna z dzieckiem? A potem co zrobi?
~moja rada 11-03-2016 21:26
Wygospodarowac jakiś jeden dom, podzielić na pojedyncze pokoje z aneksem kuchennym i wystarczy, żeby na stale przydzielić jedeno takie mieszkanie dla samotnej matki.W niektórych blokach sa wysokie suszarnie,ktore sa zapchane rupieciami, bo lokatorzy susza pranie na balkonach, to te pomieszczenia przy niewielkim remoncie można przeznaczyć na mieszkanie. Dobry rydz, niż nic.
~do 21:16 11-03-2016 21:35
bardzo dobre pytanie, niestety okres jest bardzo krótki i to w zasadzie przejściowe rozwiązanie, dobrze że w ogóle są, ale niestety nie rozwiązują problemu i często matka z dzieckiem w efekcie i tak wraca do punktu wyjścia :( dodatkowo miejsce tak odległe, że matka jak nawet znajdzie prace to nie ma jak do niej dojechać i wrócić
~ 11-03-2016 22:18
Zamiast pomagac polakom to my sie przejmujemy jakimis uchodzcami .
~Marian Z 11-03-2016 22:34
czemu już nastolatek się nie edukuje że osiedlowy maczo czy inny samiec alfa to nie jest dobry kandydat na partnera życiowego ????????????
~Ech projekt! 11-03-2016 23:04
Takie Matki powinny ! Mieszkać w centrum miasta , dzieci powinny być w żłobku lub przedszkolu , a każda mama powinna tam pracować jako Asystentka , potem powinna , przejść szkolenie dodatkowe , potem nabierać prawa do pracy w placówce oświatowej ,etc.
~Gość 11-03-2016 23:07
A ci po wypasionych parafiach siedzą cicho !!! Dawać malutkim dzieciom bo paszczę rozerwę !!!!! Kubatury mają wielkie a biednym nie udostępnią.Chrześcijanie,przedstawiciele a łaskę wielką robią jak mają kogoś pochować ! A po kolędzie jak łaził a mieszkałem wtedy jeszcze z ojcem i bratem + moja żona i córka.W jednym pokoju obrusik biały z krzyżykiem i dwoma świeczkami i my wszyscy w tym pokoju podejmujemy kolęde po otrzymaniu koperty ksiądz pyta się: "To od której to rodziny koperta ?" Brat z ojcem i ja z żoną i córcią - oooooo,to już dwie rodziny ,myślał pajac że należy mu się jeszcze jedna koperta !!!! Od tego czasu dostałem "AUT" od tych ... brak słów !!!!!!!! Lepiej dać matkom i Bogu winnym dzieciaczkom niż tym ...................... (WSTAWCIE SOBIE JAK UWAŻACIE)
~ 11-03-2016 23:45
Brawo darczyńcy ale gdzie są ojcowie tych dzieci oni winni płacić matkom na utrzymanie dzieci, są pieniądze z budżetu dla Rydzyka na jego zachcianki to państwo także łożyć winno na domy samotnych matek !!
~2+2=4 12-03-2016 10:35
Pomoc pomocą ,ale trzeba samemu sobie pomóc. Chcieć chcieć. Bardzo dobre rozwiązania są w Izraelu ,kibuce. Samowystarczalne grupy wsparcia.
~Jel.. 12-03-2016 11:04
ALTON i Tobie podobni pewnie z Waszym mózgiem coś nie tak
~olo 12-03-2016 18:02
Pytam sie gdzie jest Sanepid aby sprawdzic warunki mieszkaniowe oraz pomieszczen socjalnych i kto wogole dal pozwolenie na mieszkanie tam matkom z dziecmi, czy wogole te panie maja jakis nadzor nad soba czy panuje tam swawolka . Dobrze byloby aby sie przyjrzec z bliska temu otoczeniu i co sie tam dzieje. Czy osoby ktore kieruja tym osrodkiem maja odpowiednie kwalifikacje ?....
~pytanie do olo 12-03-2016 18:31
Sanepid sprawdzi warunki i co, wyrzuci matki z dzieciaczkami? TYm matkom potrzebny jest dach nad glowa, a nie filar mostu. Kto będzie te matki utrzymywal? Musza jesc i dzieci tez. Sanepid będzie sprawdzal, czy sa łazienki wykafelkowane, kuchnie z kwasiakami, toalety z bidetami. panelew pokojach itd. Dla takich samotnych kobiet z dzieckiem wystarczy jeden pokoj, woda i kuchenka elektryczna, a myc to się można i w miednicy. Nie, to zaraz musi być wersal. Tyle jest pustych starych domow!ZBM-y niech pomysla. A gdzie sa tatusiowie ?
~gosciu! 12-03-2016 18:43
Ksieza utrzymują swietlice dla biedniejszych dzieci. Latem organizują wyjazdy na kolonie, dzieci otrzymują dwa posiłki- obiad i podwieczorek, pomoc w nauce, to jeszcze mało? A ty nie musisz księdza przyjmować ? Nie, to nie. Ksiadz nie upomina się o pieniądze, możesz nawet powiedzieć, ze przykro ci, bo nie masz. Wstydz się . Piszesz, to znaczy, ze na laptopa ciebie stać, pewnie i komórki wszyscy maja- nie pluj na księży. Jaka krzywdę zrobil ci ksiądz?
~wikary 12-03-2016 20:41
Dobrze że są ludzie którzy im pomagają ;)
~~A~ 12-03-2016 23:40
Z tym domem współpracowałam (10 lat) jeszcze jak był w Świeradowie z innym kierownictwem,potem w Pobiednej - starali się remontować, uprawiać ziemię,hodować zwierzęta,szukać wsparcia w Polsce i za granicą.Mamusie nie paliły się do codziennych prac-sprzątania,gotowania i opieki nad dziećmi.Były projekty unijne pomagające się usamodzielnić.Ale przyszło nowe kierownictwo zlikwidowało zwierzęta,ogród chyba też zniszczyli wiele rzeczy i sprzętów,które były jeszcze dobre,ale w tym momencie niepotrzebne,bo mamusie pod pretekstem remontu też usunęli.Włożyłam w ten dom wiele serca,pieniędzy i pracy własnych rąk,ale jak zobaczyłam co nowa pani prezes Markotu zrobiła z byłą kierowniczką i domem postanowiłam pomagać innym-dzisiaj został tylko żal,że tak można potraktować tych,którzy oddali serce innym
~ 13-03-2016 12:46
Alton uposledzenie psychiczne po mamusi czy po tatusiu ? Czy powstalo na skutek nieprawidlowego dymania ?:/
~parafianka 13-03-2016 16:26
Do tych, którzy uważają że kościół nie pomaga, to odpowiem, że sa w błedzie, bo osobiscie byłam świadkiem jak ksiadz proboszcz sw. Jana na Zabobrzu zorganizował 2 lata temu pomoc tym matkom z dziećmi w Pobiednej w postaci paczek i zakupu wędlin i mięsa.
~parafianka 13-03-2016 16:29
jeszcze dodam, że aktualnie też jest zainteresowany pomocą i jest w trakcie jej organizacji, więc proszę nie pluć na cały kościół !
~kizior 13-03-2016 18:20
13-03-2016 16:29 | ~parafianka | ty się tak nie podniecaj bo ci żyłka pęknie,a co do opluwania całego kościoła to nie martw się,ta sekta tak się rozrosła,że na oplucie całego kościoła to by zabrakło śliny,nawet jak by zebrać opluwaczy z całego świata.Idę sobie charknąć na skrzyżowane patyki:)
~ 1-01-2017 4:31
Ludzie co wy wogule piszecie, czy w wiecie co tam się dzieje pewnie nie zaco ta pani kierownik bierze pieniądze od tych dziewczyn pewnie do swojej kieszeni.A te laski nie są w stanie swoim dzieciom prawdziwego domu zapewnić.A teraz są wielce pokrzywdzone a prawda jest taka że tam moncą w głowach. Rozbijają ludziom związki a wiem to bo moja dziewczyna poszła tam by dostać mieszkania z gminy, miało to być na jakieś czas, a nagle się rozstalisimy z niewiadomo jakiego powodu, gdy zaczęła brać tam jakieś leki, które wogule nie musiała brać bo to jest spokojna dziewczyna rozbili nam 10 lat związku a gdzie regularnie bywałem u swojego dziecka pewnie się rozbija wszystko o pieniądze bo nawet jak dziecko ma do lekarza pojechać to karzą sobie jeszcze za to słono płacić wiec pani kierownik Fijałkowsk

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group