Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2984
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomodlą się w intencji prezydenta Obamy

Poniedziałek, 9 marca 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
REGION: Pomodlą się w intencji prezydenta Obamy
Fot. ......
Mieszkaniec Opolna Zdrój zamówił mszę świętą za prezydenta USA. Nabożeństwo zostanie odprawione 22 marca. Kapłan będzie modlił się także o światło Ducha Świętego dla przywódcy supermocarstwa i o jego nawrócenie.

To wiadomości z Polskiego Radia Wrocław. Rozgłośnia podaje, że nie wiadomo, z jakich powodów taka intencja została złożona. Ksiądz nie odmówił sprawowania Eucharystii za Baracka Obamę. Ponieważ jego poglądy, choćby w kwestii aborcji, są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, pomodli się także o światło Ducha Świętego i nawrócenie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Polskie Radio Wrocław zapytało samych polityków, czy widzą coś złego w intencjach mszalnych za swoich „kolegów” po fachu. – Polityk też człowiek i nie widzę niczego zdrożnego w tym, że trzeba się za niego pomodlić. Sam – jako chrześcijanin – uczestniczę w mszy co niedzielę – powiedział poseł Marcin Zawiła.

Msza za Baracka Obamę – najpewniej pierwsza tego typu w Polsce – zostanie odprawiona 22 marca. Nie wszyscy mieszkańcy Opolna Zdrój popierają pomysł. Jednak zdaniem kapłana nie ma przeciwwskazań do przyjęcia intencji, bo nie jest ona niemoralna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group