Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6558
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomodlą się w intencji prezydenta Obamy

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 9 marca 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. ......
Mieszkaniec Opolna Zdrój zamówił mszę świętą za prezydenta USA. Nabożeństwo zostanie odprawione 22 marca. Kapłan będzie modlił się także o światło Ducha Świętego dla przywódcy supermocarstwa i o jego nawrócenie.

To wiadomości z Polskiego Radia Wrocław. Rozgłośnia podaje, że nie wiadomo, z jakich powodów taka intencja została złożona. Ksiądz nie odmówił sprawowania Eucharystii za Baracka Obamę. Ponieważ jego poglądy, choćby w kwestii aborcji, są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, pomodli się także o światło Ducha Świętego i nawrócenie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Polskie Radio Wrocław zapytało samych polityków, czy widzą coś złego w intencjach mszalnych za swoich „kolegów” po fachu. – Polityk też człowiek i nie widzę niczego zdrożnego w tym, że trzeba się za niego pomodlić. Sam – jako chrześcijanin – uczestniczę w mszy co niedzielę – powiedział poseł Marcin Zawiła.

Msza za Baracka Obamę – najpewniej pierwsza tego typu w Polsce – zostanie odprawiona 22 marca. Nie wszyscy mieszkańcy Opolna Zdrój popierają pomysł. Jednak zdaniem kapłana nie ma przeciwwskazań do przyjęcia intencji, bo nie jest ona niemoralna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wow 9-03-2009 9:11
ale ciemnota tam w worku turoszowskim mieszka:)
~;/ :[ 9-03-2009 9:44
JAKBY MALO BYŁO POTRZEBUJACYCH MODLITWY NA SWIECIE LUDZI
piipi 9-03-2009 12:04
..tylko 40 dni minely,a Barak Obama ma ..JUZ siwe wlosy !!.ON potrzebuje naszego wsparcia..nie tylko w modlitwie,ale w *DOBRYCH myslach..
~? 9-03-2009 14:47
Jak ktos z was bedzie w stanach troche wiecej niz na urlop, i pozna ten kraj i tych ludzi i ch zwyczaje ,i niby kulture .To napewno nie zamowi zadnej mszy -za to badziewie, jakim jest ameryka, i ich prezydenta.
~Meg 9-03-2009 15:10
Obama to człowiek jak każdy inny, dobrze, że ma swoich zwolenników którzy chcą się za niego modlić... krytykować to każdy potrafi ale czy modlić się też?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group