Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2693
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pomoc samotnym matkom od kolejnych uczniów

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:46
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Pomoc samotnym matkom od kolejnych uczniów
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze przekazał dla Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej środki czystości i środki higieniczne zebrane podczas szkolnej zbiórki. To kolejna szkoła, która włączyła się do akcji Jelonki.com. – Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak szczytnym celu – mówią przedstawiciele szkoły.

Dotychczas pomoc dla samotnych matek z dziećmi z Pobiednej przekazało pięć szkół. Ostatnio była to Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (g. Pieńsk, powiat zgorzelecki), która nie tylko sama zgłosiła się do udziału w akcji, ale i zawiozła je samotnym matkom z Pobiednej. Akcję poprowadziła tam Katarzyna Idziak.

W marcu (początek akcji) potrzebne środki czystości i środki higieniczne przekazał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze na czele z Bożeną Fijałkowską, w kwietniu - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyr. Bogdanem Helikiem, w maju - Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Heleną Kasperczyk, a w czerwcu zbiórki podjął się właśnie Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze, który również własnym transportem dowiózł podarowane artykuły.

Przypominamy, że w ramach akcji Jelonki.com, której celem była pomoc przy remoncie placówki, zebrane zostały też materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który w kwietniu przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Dotąd udało się wyremontować cztery pokoje (w tym jeden podwójny), dwie łazienki oraz jedną ścianę zewnętrzną budynku. Prace cały czas są w toku i wciąż potrzebne są ręce do pracy.
W związku z tym, że remont placówki cały czas generuje ogromne koszty, zachęcamy do włączenia się do akcji i zmiany warunków życia 20 dzieci i 12 mam przebywających w tym ośrodku.

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group