Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6213
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomagali zwierzętom

Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 kwietnia 2006, 13:38
Autor: Daria
Jelenia Góra: Pomagali zwierzętom
Fot. TOnZ
Uroczyste wręczenie nagród dzieciom oraz nauczycielom z jeleniogórskich placówek oświaty biorących udział w całorocznej akcji „Suchy chleb ratunkiem dla zwierząt” odbyło się w piątek w Szkole Podstawowej nr 11 na Zabobrzu.

Akcję wymyślił kilka lat temu i propaguje wśród młodzieży dr klimatologii i społecznik Józef Liebersbach, autor Programu Pomocy Wzajemnej „Działanie Chleba”.

Dzięki życzliwości Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w akcji zbierania karmy i innych produktów dla jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt biorą udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta oraz okolic.

Jak powiedziała Anna Ragiel prezes jeleniogórskiego oddziału TOnZ prowadzona akcja w znacznym stopniu pomaga w funkcjonowaniu schroniska, ale przede wszystkim ma charakter edukacyjny, uwrażliwia młodych ludzi na los zwierząt.

Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Gimnazjum nr 2 zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez jeleniogórskiego radnego Roberta Prystroma. Kilkunastu nauczycielom i jeszcze większej rzeszy uczniów wręczono dyplomy i podziękowania.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group