Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8479
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polsko–ukraińskie zbratanie młodych

Piątek, 9 lipca 2010, 18:14
Aktualizacja: 18:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Polsko–ukraińskie zbratanie młodych
Fot. TEJO
Barwnym i pełnym różnych melodii oraz tańców występem dzieci przebywające na półkoloniach w Międzynarodowym Domu Skauta zakończyły pierwszy turnus pobytu, który spędziły wraz z gośćmi z dalekiego Ługańska (Ukraina).

Na przywitanie – Polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” zatańczony żywiołowo przez wszystkich młodych ludzi przebywających w przyjaznej placówce przy ulicy Wiejskiej. Wśród publiczności – zastępca prezydenta miasta Jerzy Lenard, przyjaciele Domu Skauta, rodzice dzieci z półkolonii a także gospodarz placówki, druh senior Antoni Padewski.

Dziś uczestnicy półkolonii wraz z nowymi przyjaciółmi z Ukrainy zaprezentowali ponadgodzinny program artystyczny. Były scenki teatralne, parodie reklam, tańce oraz piosenki i pieśni. Zespół „Zabawka”, którym opiekuje się Walentyna Turańska-Koczietowa, przepięknie zaśpiewał tańcząc zarówno utwory polskie, jak i ukraińskie. Gromkimi oklaskami nagrodzona została ośmiolatka z Ługańska, niewątpliwy talent wokalny. Nad całością czuwała druhna Joanna Płonka, opiekunka dzieci.

- W tym roku grupa z Ługańska przebywa u nas do 21 lipca – mówi przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Kazimierz Piotrowski. Senat RP, dzięki któremu od kilku lat jest możliwość zaproszenia Ukraińców o polskich korzeniach na wakacje do Polski, dał mniej środków. Przyjechała mniej liczna grupa, ale za to udało się pobyt przedłużyć do trzech tygodni.

Niektórzy z gości już byli u nas, inni okrywają dopiero piękno ziemi jeleniogórskiej. Pobyt jest połączony z pokazami artystycznymi. Łużańszczanie wystąpili już na koncercie promenadowym w Cieplicach oraz na placu Ratuszowym podczas otwarcia imprezy „Bezpieczne wakacje”.

– W tym roku połączyliśmy pobyt naszych półkolonistów oraz gości z Ukrainy. Wcześniej brakowało im bardzo żywego kontaktu z rówieśnikami. Teraz mają okazję do integracji i szlifowania języka polskiego – wyjaśnia Kazimierz Piotrowski.
Nam pozostaje życzyć wszystkim udanej reszty pobytu i samych miłych wrażeń z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group