Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9087
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polsko–niemieckie zbratanie w „Norwidzie”

Piątek, 25 września 2009, 9:33
Aktualizacja: 13:23
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Polsko–niemieckie zbratanie w „Norwidzie”
Fot. rylit
Dobiegł końca pobyt grupy młodzieży niemieckiej, którą z rewizytą zaprosiło II Liceum Ogólnokształcące im. Norwida. Licealiści pożegnali kolegów dniem polsko–niemieckim.

– Wymiana między cieplickim „Norwidem” a Ritzefeld-Gimnasium w Stolbergu położonego w niemieckiej Saksonii-Anhalt trwa już 10 lat. W Polsce gościmy 20 uczniów tego gimnazjum w wieku 14-16 lat. Przebywają u nas 10 dni. W tym czasie niemieccy gimnazjaliści mają zaplanowany ciekawy program, który ma zintegrować młodzież, zapoznać ich z urokami naszego regionu – mówi Wojciech Dziedziela, nauczyciel niemieckiego i koordynator przedsięwzięcia.

Wczoraj, w ostatnim dniu pobytu Saksończyków, goście wzięli udział w zajęciach szkolnych. Odbył się też mecz siatkówki w składach mieszanych. Po południu grupa zwiedziła Cieplice. Czas z Niemcami spędzali wybrani licealiści, którzy wspólnie biorą udział w tym projekcie. Młodzież niemiecka mieszkała w domach polskich kolegów. Projekt wymiany partnerskiej jest możliwy dzięki Deutsch- Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży).

Ten wrześniowy pobyt jest rewizytą marcowego pobytu naszej młodzieży w Stolbergu. Niestety co piękne szybko się kończy goście z Niemiec wrócili już do domów. Pozostaną na pewno wspaniałe wspomnienia i nawiązane przyjaźnie. Następna wymiana uczniów już za dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group