Wiadomości: Jelenia Góra - Złotnicza
Sobota, 21 marca 2009, 14:22
Aktualizacja: 20:58
Autor: ahawer
Dziś w hali przy ul. Złotniczej odbyły się dwa mecze najmłodszych piłkarek ręcznych klubu MKS Finepharm Jelenia Góra.

Zagrały dziewczynki z rocznika 96-97r. Przeciwnikiem podopiecznych Marty Oreszczuk były zawodniczki z zaprzyjaźnionego niemieckiego klubu SV Koeve Gorlitz.
Każdy z dwóch meczy trwał 30 minut, po 15 minut każda połówka. Młode jeleniogórzanki przystąpiły do pierwszego starcia nieco wystraszone i rozkojarzone. Pierwszy pojedynek zakończył się zdecydowaną wygraną Niemek 21:12.

Po zmianie stron, dziewczynki odpoczęły i zmobilizowały się do podjęcia walki. Drugi mecz był już wyrównany od pierwszych minut, po 15 minutach na tablicy widniał remis 8:8, a zakończył się sprawiedliwym wynikiem 20:20.
W drużynie Finepharmu wyróżniającymi się piłkarkami są : Ania Herbut, Basia Barczyńska i Ola Oreszczuk, które występują także w młodej kadrze Dolnego Śląska.

Rewanż z niemieckim zespołem odbędzie się 19.04.09 w Gorlitz.