Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7807
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Polsko–czeska konferencja „Poznaj swojego sąsiada"

Środa, 10 października 2012, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: mea
Do 15 października chętni do współpracy z czeskimi gminami mogą zgłaszać uczestnictwo w konferencji „Poznaj swojego sąsiada”, zorganizowanej w ramach unijnego programu EWT Polska–Czechy 2007–2013, która odbędzie się 23 października. Program koordynowany jest przez biura Euroregionu Nysa w Jeleniej Górze i w Libercu, a jego realizacja trwać będzie do czerwca przyszłego roku. Udział w konferencji jest bezpłatny.

- O dotychczasowych doświadczeniach oraz o ciekawych, nowych możliwościach, jakie projekt „Poznaj swojego sąsiada” stwarza dla polskich i czeskich gmin oraz powiatów z terenu ERN, będziemy mówić na przeglądowej konferencji, która odbędzie się w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze – poinformował Jacek Jakubiec, koordynator projektu z biura Euroregionu Nysa.

Ważną częścią spotkania będzie giełda partnerstwa. – Przewidujemy, że ok. 5 czeskich i 5 polskich podmiotów będzie miało możliwość zaprezentowania swoich pomysłów, dla realizacji których poszukują partnerów z drugiej strony granicy – dodał Jacek Jakubiec. Tematyka projektów jest dowolna. Prezentacje powinny dotyczyć pomysłów konkretnych, ważnych dla danej jednostki i mających już swych lokalnych animatorów. Chodzi oczywiście o takie zamierzenia, które mogą zainteresować partnerów czeskich. Oni także przedstawią podobne prezentacje i podobne oczekiwania. Po plenarnej rundzie prezentacyjnej będzie możliwość prowadzenia kameralnych rozmów dwustronnych.

Organizatorzy wspólnie z czeskimi kolegami zachęcają, by w spotkaniu wzięli udział wysłannicy gmin niewielkich, a także wsi i małych miejscowości. - Chcielibyśmy w ten sposób zainspirować do współpracy z partnerami czeskimi zwłaszcza te społeczności i grupy lokalne, które takich kontaktów i doświadczeń jeszcze nie mają – podkreślał Jacek Jakubiec.

Bliższych informacji można zasięgnąć w Biurze Stowarzyszenia G.P. Euroregionu Nysa pod nr tel. 75 - 76 76 470.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group