Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6443
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Polsko – czeska integracja seniorów

Piątek, 19 października 2018, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 6:21
Autor: WAC
Karpacz: Polsko – czeska integracja seniorów
Fot. UM Karpacz
Seniorzy z trzech miast – Karpacza, Szklarskiej Poręby i Lanova spotkali się w Karpaczu na „Polsko – Czeskim Spotkaniu Seniorów”.

Spotkanie zorganizowane przez samorząd miasta pod Śnieżką miało na celu integrację starszych mieszkańców poprzez wspólne poznawanie historii, zabytków i tradycji Karpacza. Seniorzy wspólnie zwiedzili Świątynię Wang, Skarby Ziemi Juna, Muzeum Sportu i Turystyki oraz uczestniczyli w zorganizowanych dla nich warsztatach, podczas których - wzorem mieszkających dawniej w Karpaczu laborantów - mogli  własnoręcznie wykonać maść z ziół rosnących w Karkonoszach.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Poznajmy się bardziej” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Interreg V-A Polska – Czechy na lata 2017-2020. Projekt ten zakłada organizację spotkań różnych grup wiekowych mieszkańców pogranicza polsko – czeskiego. Dotychczas zorganizowany został Piknik Strażacki w Karpaczu, zawody sportowe oraz spotkanie seniorów i spotkanie urzędników w Szklarskiej Porębie, spotkanie sportowe i spotkania strażaków w Lanovie. Była wycieczka integracyjna do Pragi.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group