Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2182
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polska na start

Piątek, 12 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2007, 18:59
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Polska na start
Fot. Agnieszka Gierus
Nowy tytuł na lokalnym rynku prasowym.

Ogólnokrajowa gazeta codzienna Polska to nowość, którą w najbliższym czasie będzie można kupić w punktach sprzedaży prasy. Konkurencyjny dla Dziennika Polska Europa, Świat i Gazety Wyborczej tytuł będzie wydawany przez spółkę Polskapresse dotychczasowego wydawcę Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej.

Pomysł na ogólnopolską gazetę tego niemieckiego koncernu, właściciela kilku dzienników lokalnych na terenie całego kraju, powstał już wiosną. Polskapresse nie opanowała jednak całego rynku prasy regionalnej. Nie ma tytułu, między innymi, na Mazowszu. Próby przejęcia „Życia Warszawy” zakończyły się niepowodzeniem.

Nowy tytuł będzie kolejną szatą znanej czytelnikom w Jeleniej Górze i okolicach Gazety Wrocławskiej. Ten tytuł z kolei pojawił się w roku 1998 po tym jak niemiecki koncern kupił od wydawnictwa RSW Gazetę Robotniczą, ukazującą się na Dolnym Śląsku od 1945 roku. Do roku 1990 był to organ Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W roku 2003 dokonano fuzji Gazety Wrocławskiej z kupionym przez Polskapresse od norweskiego wydawcy Orkla Słowem Polskim. Dziennik w połączonej formule Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej ukazuje się do dziś.
Ograniczył jednak zasięg lokalny i skupia się głównie na Wrocławiu.

O nowej szacie gazety Polska opowiedzą w piątek jej przedstawiciele podczas konferencji prasowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group