Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11282
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półmaraton Jeleniogórski powraca

Piątek, 11 czerwca 2021, 11:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Półmaraton Jeleniogórski powraca
Fot. użyczone
To co rok temu stało się niemożliwe, a w tym roku stanęło pod sporym znakiem zapytania, właśnie do nas wraca i daje nadzieję na powrót do normalności – również tej sportowej i biegowej. IX Półmaraton Jeleniogórski był już kilka razy przekładany, a kiedy wydawało się, że tegoroczny majowy termin jest niezagrożony i pewny, wiosenny lockdown znów przesunął datę biegu. To już jednak przeszłość, bo w najbliższą niedzielę, 13 czerwca, w końcu wrócimy do biegania z widokiem na Karkonosze!

Na liście startowej półmaratonu i Jeleniogórskiej Dziesiątki miejsca jeszcze są, ale niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 11 czerwca. Potem wciąż będzie się można zapisać, korzystając z takiej możliwości w biurze zawodów na Placu Piastowskim (Jelenia Góra – Cieplice Zdrój). W sobotę biuro będzie czynne od 17:00 d0 20:00. W dniu biegu również będzie taka możliwość, chyba że osiągniemy limit startujących, obliczony na 1000 osób, a do tego coraz bliżej...

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00. Dziesiątka pobiegnie 15 minut później. Start – jak zawsze z pięknego i urokliwego Placu Piastowskiego w Cieplicach. Meta – oczywiście również. Dekoracje zwycięzców „dychy” zaplanowane są na godz. 12:00, a półmaratonu na 12:30. Na mecie na wszystkich czekają pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Biuro zawodów drukować będzie również pamiątkowe dyplomy dla wszystkich chętnych.

Niewątpliwym atutem jeleniogórskiej „dychy” i „połówki” są widoki i jeszcze raz widoki! To prawdziwy „bieg z widokiem na góry”. Panorama Karkonoszy towarzyszy nam cały czas i czyni jeleniogórską trasę jeszcze bardziej ciekawą i malowniczą. Przypomnijmy, że bieg poprowadzony jest na jednej pętli, gdzie za każdym zakrętem i na końcu każdego podbiegu kryje się coś nowego i ciekawego. Najpierw biegniemy przez Cieplice i Sobieszów, opuszczamy Jelenią Górę i u stóp zamku Chojnik biegniemy do Podgórzyna. Stąd „dycha” wraca do mety, a półmaraton biegnie dalej – przez Marczyce, koło zbiornika wodnego w Sosnówce, do Staniszowa i mety. Finisz szeroką aleją cieplickiego Parku Zdrojowego sam w sobie jest niezapomnianym przeżyciem i jednym z bardziej widowiskowych elementów tych zawodów.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji open na obu dystansach, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacji drużynowej. Jak zawsze – mamy też odrębną klasyfikację dla rodziców biegających z wózkami.

Ten bieg już nam nie ucieknie – startujemy 13 czerwca! Organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają również na cykl biegów górskich o Puchar Sudetów - Super Bieg i na bieg ultra przez Góry Sowie – Ultra Sowę. W listopadzie tradycyjnie – na jeleniogórski Bieg Niepodległości.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6038

Więcej na https://jelenia.superbieg.pl i https://superbieg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
256
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group