Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6816
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie bez nudy

Sobota, 3 lipca 2021, 8:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Półkolonie bez nudy
Fot. WAC
Warsztatami wykonywania świeczek żelowych, prowadzonymi przez Katarzynę Szafrańską zakończyły się wczoraj (2.07) półkolonie organizowane przez szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Letnie półkolonie pod szyldem TPD, mające charakter integracyjny i odbywają się w zabobrzańskiej podstawówce już od kilku lat. Dla dzieci biorących w nich udział są bezpłatne. W roli opiekunów dzieci występują nauczyciele szkoły, którzy w tym czasie pracują jako wolontariusze. Wspomagają ich też byli uczniowie szkoły. Środki na organizacje półkolonii szkolne koło TPD zdobywa poprzez organizacje kiermaszów wyrobów wykonanych przez uczniów SP nr 8 i sympatyków koła.

Jak co roku organizatorzy pięciodniowych zajęć zadbali, aby półkoloniści nie narzekali na nudę.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, gdzie spotkaliśmy się z Markiem Koselskim – mówi opiekun szkolnego koła TPD Jolanta Płonka. - Dzieci poznawały historię Aeroklubu, oglądały szybowce, wykonywały modele samolotów oraz zwiedzały wieżę kontroli lotów. W kolejnych dniach mieliśmy wycieczki na wodospad Podgórnej, na Perłę Zachodu oraz do Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

Dzieci bardzo żałowały, że czas spędzony na półkoloniach tak szybko minął.

Na półkoloniach było bardzo przyjemnie i było bardzo dużo atrakcji – mówi Ewa, uczennica klasy IV c. - Najbardziej podobała mi się wycieczka do straży pożarnej. Tam mogliśmy się dowiedzieć jak zachować się podczas pożaru, jak poprawnie zadzwonić po pomoc. Oglądaliśmy też wozy strażackie i rozmawialiśmy ze strażakiem.

Twoja reakcja na artykuł?

19
86%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group