Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6783
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Polityka potrzebuje kobiet”. Po spotkaniu z Jolantą Kwaśniewską

Piątek, 30 września 2011, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2011, 7:54
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Polityka potrzebuje kobiet”. Po spotkaniu z Jolantą Kwaśniewską
Fot. M. Ryłkiewicz
Wczoraj, 29 września w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z Jolantą Kwaśniewską, podczas którego była prezydentowa RP gorąco poparła kandydatkę na posła do Sejmu z okręgu jeleniogórsko–legnickiego – Małgorzatę Sekułę–Szmajdzińską (Sojusz Lewicy Demokratycznej).

We wczorajszym spotkaniu z Jolantą Kwaśniewską, byłą prezydentową RP, na którym udzieliła poparcia kandydatce na posła do Sejmu – Małgorzacie Sekule-Szmajdzińskiej, uczestniczyło wielu jeleniogórzan. Była pierwsza dama mówiła m.in. o konieczności zwiększenia liczby kobiet w Polityce, potrzebie uczestnictwa Polaków w głosowaniu, rozliczania polityków po wyborach jak również tematach szczególnie bliskich kobietom, i z którymi właśnie kobiety – zdaniem Jolanty Kwaśniewskiej, mogłyby sobie najlepiej poradzić.

Stąd, była prezydentowa RP poruszyła np. kwestie przemocy w rodzinie, edukacji „w domu” w zakresie wychowania seksualnego, prawa do podejmowania decyzji w sprawie aborcji itp. Po wystąpieniu Jolanty Kwaśniewskiej głos zabrała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

– Jeśli dacie mi szansę obiecuję, że będę działać w sprawach ważkich dla regionu. Nie jestem „paniusią z Warszawki”, która po wyborach nie będzie angażować się w działania mające na celu poprawę sytuacji w regionie. Mam wolę, mam chęci. I chcę iść do parlamentu albowiem mam zamiar robić pożyteczne rzeczy – mówiła kandydatka na posła do Sejmu.

Jakie rzeczy? O tym, póki co, mowy nie było. Tak czy owak, po spotkaniu zapytaliśmy Jolantę Kwaśniewską dlaczego warto głosować na Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską? – Ponieważ pani Małgosia nie rzuca słów na wiatr. Jest to osoba obdarzona ogromną siłą i doświadczeniem, a przy tym umiejętnością przekonywania innych do własnych racji. A co najważniejsze, potrafi ona budować koalicję ponad podziałami, co moim zdaniem w przyszłym parlamencie będzie szczególnie istotne – odpowiedziała nam była prezydentowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group