Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6022
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polityk dobrej woli pomaga serdecznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 marca 2009, 7:22
Aktualizacja: 7:23
Autor: Ania
Roman Kuty z prezydentem Markiem Obrębalskim i naczelnikiem wydziału oświaty Waldemarem Woźniakiem.
Fot. TEJO
To nie kampania wyborcza ani promowanie własnej osoby, ale propagowanie działalności społecznej i charytatywnej – tak Roman Kuty, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego tłumaczy swoją aktywność na portalu Nasza–klasa.pl

– Nie znam pana Romana. Coś tam o nim słyszałam, ale nic więcej. A tu razu pewnego, kiedy zaglądam na n-k, widzę, że mnie zaprosił. Dziwne to jakieś – pisze do nas w mailu jedna z jeleniogórzanek. Podobnych sygnałów dostaliśmy kilka. Czyżby chodziło o nowy sposób dotarcia do wyborców?

Zdecydowanie nie! Roman Kuty założył Europejską Fundację Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”, która pozyskuje środki na rzecz ubogich i chorych. Zajmuje się także zwierzętami. Poprzez Naszą-klasę.pl poszukuje nowych wolontariuszy. Dlatego pan Roman zaprasza do listy znajomych zupełnie obce osoby. Jak się okazuje, chętnie go przyjmują i włączają się w działalność organizacji.

Fundacja funkcjonuje od 13 grudnia 2007 roku, ale obecnie jej założyciel i członkowie poczynili kroki w celu rozszerzenia działalności. Udało im się już dwa razy zorganizować akcję oddawania krwi, która zakończyła się pomyślnie. „Serdeczna Pomoc” rozdała także paczki w domach dziecka w Kaczorowie i Szklarskiej Porębie.
Obecnie stara się o pozyskanie środków na dofinansowanie dodatkowych zajęć w przedszkolach i szkołach zawodowych – Moim marzeniem było założenie fundacji, udało się. Teraz staram się wspierać jej działalność. Niezwykle cieszą nas także sygnały z Holandii, Czech i Niemiec od ludzi, którzy również chcą wspierać naszą fundację – mówi Roman Kuty.

Poprzez Naszą-klasę.pl fundatorowi udało się pozyskać wielu młodych wolontariuszy. Młodzież wyraziła chęć wzięcia udziału zarówno w akcjach związanych z oddawaniem krwi, jak i w innych m. in. w zakresie ekologii, która będzie polegać na oczyszczaniu zbiorników wodnych.

Fundator znany jest jako prezes zarządu grodzkiego PSL w Jeleniej Górze. – Poprzez n-k staram się znaleźć takie osoby, którzy chętnie oddadzą się pracy w fundacji. Nie chciałbym jednak, żeby moja zupełnie społeczna działalność była kojarzona z polityką – zarzeka się zainteresowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~IWA 30-03-2009 7:55
TAK PANA DZIAŁALNOŚĆ KOJARZONA JEST Z POLITYKĄ NIESTETY /.
~Na cztery nogi 30-03-2009 8:32
W PSL zakładanie fundacji to częsta praktyka.
~czepek 30-03-2009 8:53
Ostatnio był reportaż w TV o tym jak p...l podający się za księdza podrywał chłopców na naszej klasie. Trzeba się pilnować bo taki polityk to też nie wiadomo co chce osiągnąć.
~czepek 30-03-2009 9:40
Ostatnio był reportaż w TV o tym jak p...l podający się za księdza podrywał chłopców na naszej klasie. Trzeba się pilnować bo taki polityk to też nie wiadomo co chce osiągnąć.
~po owocach ich poznacie... 30-03-2009 9:47
a ja zaprosiłem na Naszej Klasie sąsiada Bogusława Kempińskiego, a ten działacz sportowy jakoś odrzucił moje zaproszenie. Zaprosiłem też do znajomych na próżno na razie Miłosza Sajnoga, a odrzucił zaproszenie sam Robert Prystrom choć w kampanii wyborczej się mnie nie wstydzili. Ba, ten ostatni obiecywał mi nawet stołek w Urzędzie Miasta jak wygra wybory prezydenckie lider ówczesnego Wspólnego Miasta...
~polityk 30-03-2009 18:07
Przypadek!!!??? Pan Kuty jest kandydatem PSL do Europarlamentu!
~ago od kosmosu 30-03-2009 18:47
Niby się zarzeka, ale niegdyś na wyborczych plakatach to właśnie ta działalność społeczna była dość mocno wyeksponowana.
_Dag 30-03-2009 21:45
Nieważne pobudki - myślę, że liczy się efekt... :)
~Zbigniew 30-03-2009 23:24
Najlepiej to nic nie robić? -... i będzie super? - każdy sądzi innych według siebie. Leń zawsze będzie krytykował - bo sam palcem nie kiwnie - ale za to mądraliński...
ebee 31-03-2009 0:39
Pan Wicedyrektor na Naszej Klasie. A przed Naszym WORD jedno błoto, dziury, kałuże i ............ Straż Miejska z blokadami ! Ja osobiście nie wierzę , aby taki gospodarz mógł komuś skutecznie pomóc !
~Maciek2 8-04-2009 9:44
Ludzie nie bądźcie głupi ta cał akcja jest potrzebna do politycznego wypromowania p. Kutego. Tak samo jak ta fundacja \\\"kogucik\\\". P. Kuty wszędzie musi wsadzić swoją twarz! Czysta polityka...nic więcej
~abc 10-05-2010 12:39
działalność tej fundacji to fikcja
~xvc 30-07-2011 18:06
wszędzie się wypromuje - ale i tak każdy go zna
~ada 26-09-2011 10:06
PROSZĘ O PRZECZYTANIE!!! WAŻNE !! Witam, nazywam sie Cody. W tym miejscu chciałbym zaprotestować podawaniu fałszywych informacji na swoich programach wyborczych przez Roman Kuty. Podczas tegorocznej kampanii wyborczej, Pan Roman na swoich plakatach, ulotkach ... umieścił taką informację : cytuję " Moje znaczące osiągnięcia w działalności publicznej: Założyciel Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli"Serdeczna Pomoc" znany z organizacji akcji np.: [...] ZBIÓRKI ZAKRĘTEK PLASTIKOWYCH, NA FINANSOWANIE REHABILITACJA 4-LETNIEGO RAFAELA CHOREGO NA AUTYZM". Jest to 100 % kłamstwo. Organizatorzy akcji są oburzeni postawą polityka. Organizatorami są Agnieszka Pawlikowska Moranska-Röder oraz Cody Kuzminski. Jeśli jesteście przeciwni kłamstwa podczas kampani

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group