Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5829
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polityczni sklerotycy na lewicy?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 12:11
Aktualizacja: Piątek, 30 kwietnia 2010, 7:56
Autor: TEJO
Prezydent Marek Obrębalski pokazuje dyplomy wyróżnień, które Jelenia Góra zdobyła ostatnio za akcje promocyjne miasta, w tym tę popularyzującą szlaki rowerowe: "Jelenia Góra i... jedziesz w dobrym kierunku".
Fot. TEJO
– Jeśli nie jest to geriatryczny zanik pamięci, to na pewno mamy do czynienia z amnezją sytuacyjną – tak prezydent Marek Obrębalski ocenił krytykę wygłoszoną przez lewicową opozycję na absolutoryjnej sesji rady miasta. Posiedzenie nazwał „politycznym sądem”.

– To forma sądu politycznego mająca przedstawić subiektywne zdanie opozycyjnych klubów o wykonanym budżecie za miniony rok – powiedział prezydent miasta na dzisiejszej konferencji prasowej. Przypomnijmy, że wynik głosowania okazał się niekorzystny dla szefa miasta, któremu zabrakło jednego głosu, aby mógł ucieszyć się z votum zaufania rady.

– Radni, którzy głosowali przeciwko lub wstrzymali się od głosu, nie docenili pracy całego sektora samorządowego miasta. Są niedociągnięcia w jego pracy, ale w moim odczuciu ocena rady jest niesprawiedliwa, a samorządowcy zasługują na uznanie – podkreślił prezydent Marek Obrębalski.
Szef miasta dodał, że pojawiły się głosy, iż nie zależało mu na opinii rady. – Nie zabiegałem o głosy radnych opozycji, bo nie będę polemizował z nierzetelnymi opiniami o charakterze politycznym – wyjaśnił.

Odnosząc się do wypowiedzi krytycznych, które padły z ust Ireneusza Łojka, szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości, prezydent miasta tłumaczył je niewielkim doświadczeniem samorządowym prelegenta. Nie zostawił natomiast suchej nitki na ocenie zaprezentowanej przez klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Mamy do czynienia jeśli nie z geriatrycznym zanikiem pamięci, to na pewno z amnezją sytuacyjną – powiedział prezydent miasta odnosząc się do słów Grażyny Malczuk i Józefa Sarzyńskiego. Ich wypowiedzi ocenił jako skrajnie cyniczne.

– Nagle zapomnieli, jak było przez szereg lat, kiedy to oni mieli wpływ na losy miasta. Padły określenia: zastój, regres, brak promocji, zła promocja. A promocja jest przecież zjawiskiem trudnym do zmierzenia. Nie istnieją sprawdzone mierniki pomiaru jej efektywności– mówił prezydent. – Sędzią niech będą wyborcy, a nie politycy – skonkludował szef Jeleniej Góry.

Negatywny wynik absolutorium nie ma żadnego znaczenia formalnego. Świadczy jedynie o relacjach prezydenta i radnych poszczególnych klubów. Radni lewicy i Pis-u niemal jednym głosem uznali, że realizacja budżetu za 2009 rok mijała się z oczekiwaniami społeczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Adam420 29-04-2010 12:56
hmm no niestety... Jestem sympatykiem PO ale do Prezydenta Kusiaka to jeszcze troche Panu panie Obrebalski brakuje A słowa " zastój, regres, brak promocji, zła promocja" w niczym nie są przesadzone. Przykro mi ale ja tak to widze
~Obywatel 29-04-2010 13:42
Niech pan się nie kompromituje w oczach wyborców tylko z godnością odejdzie, to co pan zrobił dla miasta to jedynie sklepy, sklepy i jeszcze raz sklepy w których mieszkańcom nie jest dane robić dużych zakupów ze względu na obawę utraty pracy lub już utraconej, zamiast pomagać mieszkańcom w utrzymaniu miejsc pracy i stworzeniu nowych pan likwiduje jedyne miejsca pracy jak Simet gdzie dla tych pracowników był to jedyny pracodawca który zatrudniał ludzi jako parkingowych nie zaglądając w staż zawodowy, wykształcenie czy orzeczenie o karalności.
~ 29-04-2010 13:54
A ja nie jestem sympatykiem PO, ale uważam, że p.Kusiak przez wszystkie swoje kadencje nie zrobił nawet połowy tego co p.Obrębalski w trzy lata! Właśnie pomału wyłazimy z regresu pozostawionego przez ekipę Kusiaka.
~:) 29-04-2010 15:15
lo Jezu! alez z niego arogant! - inwestycje zapoczatkowane za czasow Kusiaka zostaly zakonczone na poczatku kadencji obrembalskiego, (ktory to sobie przepisal z tego powodu cala chwale!!). z najwazniejszych osiagniec MO nalezy wspomniec 1. Castorama i caly bajzel dookola, 2. potworne zadluzenie miasta z okazji kredytu na kilkaset metrow slynnej obwodnicy poludniowej. cos jeszcze? aha!, - rzekomy monitoring, ktory podobno kiedys ma byc ale juz wiadomo ze bedzie kosztowac fortune i wygladac tak jak ten stary. nudny, arogancki, zamkniety na mieszkancow, grzejacy tylek w gabinecie i chowajacy sie po katach - taki jest prezydent naszego miasta :P
Smart 29-04-2010 15:16
A ja uważam, że pan Obrębalski jechał do tej pory na tym, co pan Kusiak zrobił podczas swojej kadencji i/lub zaczął robić pod jej koniec. Dotyczy to zarówno projektów unijnych jak i inwestycji. Teraz odczuwamy skutki rządzenia władz poprzedniej kadencji. Niestety skutki rządzenia pana Obrębalskiego odczujemy negatywnie już niedługo - obecnie zamykane zakłady pracy i nic więcej dla miasta a co dopiero dla obywateli...
~Panie Obrębalski 29-04-2010 15:23
Daj Pan spokój. Lewicy. Toż tam średnia wieku wszystkich to 70 lat. Śnią im się czasy PRL-u, kartek, sklepów, prestiżu, władzy i wczasów z funduszu w Bułgarii.A tu co... jakie poparcie Babcie i Dziadkowie z SLD mają? W granicach błędu statystycznego? PORA się obudzić!
~analityczka 29-04-2010 15:25
a...lizując lata 1994 - 2010 można się przekonać co zostało zrobione w Jeleniej Górze . Do pani Czernow i pana Kusiaka to panu Obrębalskiemu brakuje oj brakuje.Tak na marginesie kampania wyborcza p. Obrębalskiego w 2006r,była zakłamana i populistyczna, i myślę że w tegorocznej kampani wyborczej jeleniogórzanie się nie nabiorą.Obrębalski nie ma na kogo zwalać złej promocji, zastoju i regresu.
~lala 29-04-2010 16:33
ja też uważam, że Pan Marek zrobił tak wiele dla Jeleniej, że to co robiono za rządów SLD nie dosięga do pięt osiągnięcią Pana Obrębalskiego!!!
~:) 29-04-2010 16:37
a czy nasz laskawie urzedujacy Prezydent starajac sie o reelekcje znowu bedzie wciskal kit na temat darmowego internetu? (tak mi sie przypomnialo kolejne jego klamstewko :))))))
~ 29-04-2010 16:39
do a...lityczka-puknij sie w leb wiesz co zrobil pan Kusiak za swoich rzadow wielkie N I C
~:) 29-04-2010 17:44
mozna nie zgadzac sie politycznie z poprzednimi prezydentami (zwlaszcza z Kusiakiem) - ale w porownaniu do nich Obrembalski wychodzi na slimaka z chronicznymi atakami anemii. glosowalem na MO - jak wiekszosc wyborcow zreszta - glownie po to, zeby powiedziec nie Prystromowi, ktory czail sie za plecami Sajnoga. chyba to byl blad - Sajnog po wyborach pozegnal sie z tym oszolomem. w przyszlych wyborach bede glosowac na kogokolwiek tylko nie na obecnego prezydenta...
~do 16;39 29-04-2010 17:45
Pan Obrębalski zrobił troszeczke więcej niż pan Zawiła w kadencji 1990-1994. ale do pani Czernow i pana Kusiaka to troszkę malizną pachnie.
~do analityczka i Smart 29-04-2010 17:50
Lepiej się nie ośmieszajcie!!!Przecież za Kusiaka nic się nie działo!!! Ludzie, on rządził 8 lat i czy ktoś pamięta jakieś inwestycje lub zmiany na lepsze, które przeprowadził??? ŚMIECHU WARTE!!! Panie Marku Jelenia Góra nie miała lepszego Prezydenta niż Pan!!!
~R.....scy. 29-04-2010 17:56
A moja rodzina uważa, że zarówno pan Kusiak jak i pan Obrębalski zrobili dla Jeleniej Góry bardzo dużo. Świadczą o tym m.innymi rankingi porównawcze z innymi miastami podobnej wielkości.
~JELO 29-04-2010 18:23
Sędzią niech będą wyborcy, a nie politycy - bardzo mądre słowa Prezydenta, które świadczą, że nie boi się oceny mieszkańców i ma rację. W mojej ocenie jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia Góra. Panie Prezydencie nie przejmuj się Pan tymi błaznami. Obejrzałem zdjęcia z ostatniej rady z głosowania nad absolutorium - te fałszywe gęby z SLD i PIS - pełne euforii cieszyły się, że znowu Panu dokopały. Ale na szczęście ludzie w mieście myślą i wyciągają wnioski. Widzą jak krok po kroku robi Pan porządek w mieście po 8- letnich "rządach" Kusiaka. Te wszystkie zarzuty stawiane Panu to czysty absurd. Współczuję Panu tej chorej sytuacji. Trzymam za Pana kciuki.
~Stefan112 29-04-2010 18:30
Panie Obrębalski tę promocję widać zwłaszcza na stronach internetowych miasta (jeleniagora.pl) gdzie od kilku miesięcy nikt nie potrafi przygotować choćby krótkiej informacji o naszym mieście w kilku językach obcych. Kliknięcie w ikonkę flagi niemieckiej, angielskiej czy czeskiej i później kolejnych ikonek przekierowuje nas na polską wersję językową. Gratulacje i dyplom za promowanie miasta w Europie mogę wysłać Panu czy do wydziału "promocji" ?
~Co się stało 29-04-2010 18:34
że pan Obrębalski dopiero po 48 godzinach odpowiedział na merytoryczną krytykę radnych w czasie sesji udzielającej prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2009. Jego odpowiedż była nie merytoryczna , arogancka a skutki jego rządzenia odczujemy już niedługo. Tak nie zachowuje się dr Prezydent. Całe szczęście że jego czas się kończy. I jeszcze jedno, ma słabiutkich zastępców . Pan Łużniak i ten nabytek ze Świeradowa byli merytorycznie ok. Nie ma kto odpowiadać na słuszną krytykę radnych, a panu Obrębalskiemu nawet dwie doby na przygotowanie się do odpowiedzi nie wystarczają.
~Do postu z 15;23 29-04-2010 18:43
Daj spokój człowieku Panu Markowi. On wie jak rozmawiać i co ma czynić z lewicowcami . Ma doświadczenie . Przecie sam był członkiem partii jedynie słusznej w młodszych latach.
~do JELO 29-04-2010 18:46
Błaznem to jesteś Ty . Może wiesz błażnie co się dzieje ze "Szwagierką ." Jak wiesz to odpowiedz - tylko nie fałszywie.
~zgadywanka 29-04-2010 18:54
Jak myślicie dlaczego na Radzie Obrębalski nie odpowiadał na merytoryczna krytykę radnych, tylko czekał dwa dni.
~Do politycznych sklerotyków 29-04-2010 19:24
Puście mój komentarz!!! Sędzią niech będą wyborcy, a nie politycy - bardzo mądre słowa Prezydenta, które świadczą, że nie boi się oceny mieszkańców i ma rację. W mojej ocenie jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia Góra. Panie Prezydencie nie przejmuj się Pan tymi błaznami. Obejrzałem zdjęcia z ostatniej rady z głosowania nad absolutorium - te fałszywe gęby z SLD i PIS pełne euforii cieszyły się, że znowu Panu dokopały. Ale na szczęście ludzie w mieście myślą i wyciągają wnioski. Widzą jak krok po kroku robi Pan porządek w mieście po 8- letnich "rządach" Kusiaka. Te wszystkie zarzuty stawiane Panu to czysty absurd. Współczuję Panu tej chorej sytuacji. Trzymam za Pana kciuki.
~ 29-04-2010 20:08
Do :) z godz. 15:15 i 16:37 i 17:44 - płacą ci za aktywność na tym forum? To podnieś poziom komentów, bo pachnie buraczanką.
~:) 29-04-2010 20:21
w sumie ja tez wspolczuje Panu Prezydentowi, ze znalazl sie w tej chorej sytuacji. Moze inaczej - okazalo sie, ze sytuacja go przerosla kilka lat temu i juz niewiele da sie zrobic. a co dyskutowania z nierzetelnymi opiniami (poniekad politycznymi) - opinie radnych, Panie Prezydencie to niejako opinie mieszkancow, ktorzy brali udzial w wyborach. Ignorujac je - ignoruje Pan Nas. Nie jest to nic nowego, - przywyklismy i czekamy spokojnie na kolejne wybory, na nowego, zapewne bardziej kompetentnego gospodarza...
~:) 29-04-2010 20:25
do 20:08 - nikt mi nie placi za opinie (a szkoda:)), skumulowaly sie we mnie klikuletnie zale.... (prosze o rozwiniecie 'buraczanki' bo moja znajomosc lokalnej gwary nie pozwala mi zrozumiec komplementu :P)
~Bred 29-04-2010 20:34
8 lat rzadow sld to bylo tylko gadanie o termach o galeriach itd juz zapomnieliscie jak sarzynsji tlumaczyl sie gesto za Kilinskiego?? Teraz dopiero widac ruchy w miescie. Nalezy skonczyc z dobrze to okresolna geriatria w radzie i postawic na mlodych chocby i mieli byc z SLD.
~socjalista 29-04-2010 20:47
Pan MO to klerykal czas na zmiany! Ludu pracujący ,gdzie są wasze zakłady pracy . Z okazji święta pracy życzę wszystkim ,pomyślnych wyborów!
~Sobieszowianie 29-04-2010 21:19
Ale na szczęście ludzie w mieście myśla i wyciągają wnioski. Te wszystkie zarzuty stawiane Obrębalskiemu to prawda. W wyborach jesiennych na pana nie zagłosujemy,m.innymi dlatego że nie ma pan czasu dla ludzi, a pana zwolennicy pisząc o osobach nie popierających pana i nazywając ich błaznami wystawiają świadectwo całej jeleniogórskiej PO i urzędującemu prezydentowi.
bombardier 29-04-2010 22:37
Jaak bede miał prace i kase to was kupie zarówke firmy Os...m
~doro 29-04-2010 22:44
Przykre zderzenie teorii z rzeczywistością - może Pan Marek jest przepełniony naukowymi możliwościami wyjścia z zastoju w jakim jest pogrążone nasze miasto i kultura osobista zwiodła go czułymi zachowaniami członków rady. prawda jest okrutna Panie Marku oni nie grają w jednej drużynie, po to żeby było dobrze nam wszystkim ale po to by trwać w oparach postkomunistycznego poczucia że tyko czerwoni to przewodnia siła narodu a pisowcy nie spoczną aż udowodnią że nasze miejsce jest za kratkami, każdy sądzi według siebie
~Albert 29-04-2010 23:08
~Ulica Sudecka 29-04-2010 23:31
Po 8 latach rządów SLD, kombinowaniu z Kilińskim, termami, ściekami, ZGL-ami, itp. - jedno się udało! Stacja benzynowa prawie w sercu miasta! tuż obok szkoły podstawowej! tuż obok kortów tenisowych! tuż obok bloków mieszkalnych! Pomimo długich i słusznych protestów "panowie władza" mieli w d.... mieszkańców. Teraz te stetryczałe dziadki też kombinują jakby tu przedłużyć swoje żerowanie!
~saper22 29-04-2010 23:41
99,9% wiezniów to elektorat po takie fakty z faktami sie nie dyskutuje.
~obecny 30-04-2010 0:08
Szkoda,że piszący nie byli na tej sesji.Dla niezorientowanych krótki komentarz.Sesja absolutoryjna była zawsze przedstawiana jako najważniejsza w roku.Wszedłem na salę, z trudem znalazłem krzesło gdyż większość miejsc na widowni zajęli naczelnicy miasta.Prezydent beznamiętnie odczytał z kartki zestaw cyfr i wskaźników z budżetu będącego już do wglądu od miesiąca.Zero komentarza od siebie.To mi się udało zrobić a to wymaga jeszcze wzmożonych działań.Przecież nam tez nie wszystko w życiu udaje się osiągnąć.Byłoby to choć w tym aspekcie choć w minimalny sposób ludzkie.Potem pani skarbnik jeszcze bardziej beznamiętnym głosem odczytała opinię RIO.Wypowiedzi przewodniczących komisji ograniczyły się do kilkuzdaniowych wypowiedzi a i tego czasami zabrakło.Dyskusja-myślę teraz się zacznie najciekawsza część obrad.Wstęp dał radny Łojek z PIS a następnie rada Malczuk i Sarzyński z lewicy.Podnieśli wiele kwestii brudu w mieście,zakorkowanej komunikacyjnie Jeleniej Górze,brak miejsc w żłobkach,domach opieki społecznej,atrakcyjnych miejsc pracy,braku miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych a tym samym wysokie opłaty na PEFRON itp.I co się wydarzyło cisza.Radni PO,współtowarzysze Sajnoga,Prezydent nabrali wody w usta.Nie wiedziałem czy ich zamurowało,czy po raz pierwszy usłyszeli o tych problemach.Rozpoczęto głosowanie i klapa wynik niekorzystny dla Prezydenta. Dzisiaj czytam ten artykuł ze zdziwieniem polemika do mikrofonu,z kim.Arogancja, buta,zero merytoryki. Jak nie wierzycie to posłuchajcie sprawozdania z sesji w telewizji Dami i sami wyciągnijcie wnioski. Jestem zniesmaczony wypowiedzią gospodarza tego miasta.A miało być tak dobrze.
~realnie-TS 30-04-2010 0:46
Oceniać łatwo oj łatwo. Kierować zaś już nie tak łatwo. Wiedza naukowa widać w pełni nie przekuła się w rezultaty. Inwestycji w mieście dużo w porównaniu do wcześniejszych ekip rządzących - to fakt. Fakt pewnie też taki, że to wynik prac także tych wcześniejszych ekip (nie mi osądzać jaka to zasługa obecnych władz a jaka tych dawniejszych). Niewątpliwie z jednej strony się ruszyło - ale z drugiej siadło i to mocno siadło. CO BY NIE POWIEDZIEĆ MIASTO JELENIA GÓRA UMIERA - to słyszę dość często z ust różnych ludzi (nie wiem z jakich są upodobań partyjnych ... to mniej ważne). Miasto umiera a inwestycje powstają. Gdzie pies pogrzebany. Przejedźmy się po mieście od Sobieszowa po Zabobrze... co się zmieniło. Zmieniło się przede wszystkim to że powstała masa, różnej maści sklepów średnio i wielopowierzchniowych. Z jednej strony powiemy, ze dla nas konsumentów to dobrze (bo większy wybór, ceny zróżnicowane, itd.), a z drugiej - to jak to się przekłada na rynek pracy. Jaki jest bilans zysków i strat w przypadku takich inwestycji? ILE powstało dzięki temu miejsc pracy? ILE? I jakiej - albo za jakie pieniądze pracy. Ja sądzę że ten bilans jest ujemny. Że pracy i płac jest zdecydowanie za mało... za mało Panie obecny Prezydencie, za mało przyszły prezydencie (ktokolwiek kto będzie). Będę głosował za takim człowiekiem, który powie... ja wiem jak zrobić aby było więcej miejsc pracy za dobre pieniądze... za godziwe pieniądze - tak powinno być, JAK NIE BĘDZIE PRACY TO nowe sklepy, galerie to będzie tylko miejsce do tzw. sklepowego zwiedzania" MIASTO BĘDZIE DALEJ ZJEŻDŻAĆ PO RÓWNI POCHYŁEJ W DÓŁ. Niestety źle dla mnie, dla mojej rodziny, dla znajomych, dla mojej pracy (patrz działalności gospodarczej, itp.... A szkoda, szkoda życia na kłótnie, na przepychanki. Chcemy żyć i pracować godnie, aby od 1-go do 1 starczało. Tak niestety nie jest. Ludzie biednieją, przedsiębiorcy ledwo wiążą koniec z końcem. Polityka małych ludzi często zapatrzona we własne ambicje, brak wzajemnego zrozumienia... to wszystko sprawia, że nam młodym nie chce się tu mieszkać... bo chcemy dla siebie i bliskich czegoś lepszego. Brakuje nam wizji, wizjonera i zarazem gospodarza z silną ręką... wszystko jest takie a może bym chciał ale się boje... NIe tędy droga do rozwoju naszej małej ojczyzny... nie tędy droga. Zobaczymy kto będzie nas wkrótce namawiał do głosowania na swój program, co zaproponuje. Zagłosuje na człowieka z charakterem i z programem na przyszłość.... NA PRACĘ - DOBRĄ, GODNĄ I DOBRZE WYCENIANĄ PRACĘ. Jak będzie praca to... (niech każdy sobie dopowie co będzie z tego miał...). Pozdrawiam i do miłego... TS
~buraczanka :) 30-04-2010 8:39
ot i okazalo sie, ze nas - oplacanych za aktywnosc na forum malkontentow przybywa...:P
~obserwer 30-04-2010 11:09
Jeleniej Górze jest potrzebny gospodarz a nie akademik. Przykro mi Panie Marku. Zarządzanie Miastem w akademickim wydaniu + nerwowe uśmiechy i trochę populizmu.
~Max 30-04-2010 16:36
Panie Prezydencie Jelenia Góra w smieciach tonie , popada w ruinę ,a Pan opowiada dyrdymały
~do maxa 30-04-2010 20:03
A ty tu siedzisz zamiast wziąść miotłę do ręki zamiast wypisywać dyrdymały. Prezydent właśnie wyremontował jedmą z ruin tj grzybek, zaniedbany od lat. Kusiaka to nic nie obchodziło. Żegnam.
~do 20;03 30-04-2010 21:59
Oj cieniutki jesteś, no i nieokrzesany. Jak pamiętam sprawa z grzybkiem zaczęła się za p. Kusiaka a skończyła się za p. Obrębalskiego.
~~JG 30-04-2010 23:14
Gamoniu skończony, Kusiak swego grzybka miał w innym miejscu!!! Panie Obrębalski gratuluję Panu tego co już Pan zrobił dla nas mieszkańców!!! Zawsze będę z Panem!!!
~Iskierka 1-05-2010 10:11
A u Obrębalskiego zanik pamięci to jak nazwać?
~:) 1-05-2010 14:30
pomrocznosc jasna? :)))))))))))))))
~patrzipacz 1-05-2010 14:45
Zniszczono to co Niemcy wypracowali i zostawili dla potomności.Postęp rozwoju miasta,inwestycje zaangażowanie Nemców w rozwój regionu mnie powala.Tramwaje lotnisko ,kolej,fabryki wały przeciwpowodziowe,kasy chorych powstały w przeciągu 200 lat.To oni robili dla siebie w czasie głebokiego kryzysu i nie było protestów,związków Zawodowch i innych czynników.Założenie i efekt były wymierne,każdy był zadowolony i zainteresowany.To było robione dla miejscowej społeczności za ich akceptacją i ich zaangażowanie w temacie rozwoju miasta przerwała wojna.Nie będę dywagował,ale żeby o coś walczyć,trzeba coś mieć.Sytuacja polityczna miała duży wpływ na podejście nowo przybyłych....Uważam,że ciągłosć rozwoju miasta i postęp socjologiczno,techniczno,rozwojowy zmienił lub wręcz zatrzymał na naszej społeczności co widać na przykładzie innych miast"odzyskanych",gdzie w wyniku wojny nic nie zostało nawet kamień na kamieniu,a teraz są kwitnącymi,zadbanymi miastami które żyją .Myślę,że pora coś zmienić u nas w Jeleniej Górze.Młodzi myślcie,,,!Primo non nocere..
~Bambi :) 1-05-2010 21:27
Oj - marudzicie strasznie. Rozejrzyjcie się ile pozaczynano własnie inwestycji. Niektóre z nich zakończą się za dwa albo trzy lata... Sporo pieniedzy uzyskano z projektów unijnych... i nie tylko. A to co wszyscy komentujący wiedzą dobrze - to to, że mamy tutaj stałą grupę negatywnie komentujących :) Obojętnie jaki poda się temat - sa zawsze na posterunku - i zawsze błyskawicznie wrzucają negatywy. To takie nowe powołanie (prawie zawód ;)) - specjalista do spraw negatywnych komentarzy :))))
~zyta 1-05-2010 22:26
Z tym grzybkiem to też dał plamę. Było w środek wsadzic windę a miastu przybyłaby jeszcze jedna atrakcja szczególnie dla starszych turystów.Wszystko Panie Marku co Pan zaczyna nie ma sukcesu lub kończy się fatalnie.Ale nie dziw skoro od lat ta sama ekipa urzędasów nieprzyjaznych,niekompetentnych,leniwych i butnych jak ich szef.
~stańczyk 2-05-2010 11:00
Kto przez 60 lat niszczył infrastrukturę pozostawioną przez Niemców? Kto bazgrze po ścianach zabytkowych kamienic? Kto nie odnawia własnej chałupy przez 65 lat - zadziwiając świat reklamami i szyldami pamietającymi lata 30ste? Kto rozwala lampy w parkach, łamie huśtawki, rzuca śmieci na ziemię, rozwala przystanki, protestuje przeciwko budowie basenu, protestuje przeciwko budowie galerii handlowych, a mając parę zł w kieszeni jedzie do Wrocławia żeby tam je wydać? Kto oczekuje od władzy że ta zdejmie z niego wszystkie obowiązki? Kto głosuje na Kusiaka i "lewicę" widząc jak niedorowinięta jest Jelenia Góra w porównaniu do innych miast regionu? Chyba Wy. Wyobraźcie sobie że do Jeleniej sprowadzają się wykształceni ludzie, zachwyceni okolicznościami przyrody, położeniem, architekturą, spokojem, perspektywami. Wyobraźcie sobie że z Jeleniej Góry jest 30 km do Czech, 65 do Niemiec, że w pobliżu są dwa potężne kurorty, że w samej Jeleniej jest jedno z ostatnich totalnie niewykorzystanych uzdrowisk, że w niemieckich przewodnikach widok z przełęczy na Jelenią uznawany jest za najpiękniejszy na świecie, itd. Wyobraźcie sobie że jakimś cudem udało się Wam odrzucić w ostatnich wyborach lewicową wizję miasta - wizję beznadziejną, prowincjonalną, prowadzącą do szybkiego upadku miasta. Wyobraźcie sobie że od 2 lat pół Jeleniej spędza kilka styczniowych wieczorów w bajkowo oświetlonym parku zdrojowym, że już za kilka miesięcy zaparkujecie autko pod dachem i ruszycie na zakupy do galerii, że za dwa lata wskoczycie do basenu z wodą termalną, że ktoś wydał polecenie naprawy studzienek ka...lizacyjnych na wjeździe do Jeleniej- remonty ulic wykonane za "lewicy" były zrobione niezwykle "lewicowo" - czyli drogo i do ....y. Wyobraźcie sobie że w urzędzie miasta napotykam coraz więcej młodych, wykształconych i pomocnych urzędników. (Są też ci inni - mniej pomocni patrz wydział komunikacji i Pani Inglot). Jeszcze kilka rzeczy moglibyście sobie wyobrazić - ale zamiast tego idźcie na spacer, a jak zobaczycie buraka rzucającego niedopałek na ziemię, albo łysola w dresie w amstafem bez kagańca dzwońcie po straż miejską zamiast wzruszać ramionami. A we wtorek zaplanujcie posadzenie kilku kwiatków przed domem i posprzątanie wokół własnej posesji. Reszta pomalutku sama przyjdzie - zadowolenie z życia w Jeleniej też.
~Ha ha ha ha ha 2-05-2010 12:32
Brawo panie Obrębalski sukces nie do pobicia znakomite owoce prezydentury dwie kartki formatu A4 w ramkach Brawooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~K. 2-05-2010 14:14
"Nie zabiegałem o głosy radnych opozycji, bo nie będę polemizował z nierzetelnymi opiniami o charakterze politycznym" - wyborcy docenią tą arogancję dottore :)))
~jeleniogórzanin 20 3-05-2010 7:52
Jak czytam te Wasze negatywne wypociny na temat Pana Obrębalskiego to się żygać chce. Brak mi słów na te Wasze dyrdymały. Zapomnieliście jaki rozwój był za Kusiaka i Czernow. Co Oni stworzyli.Czernow = Plac Piastowski 21 i ona wie o co tam chodzi a moze kosztorys remontu powinien zbadac Prokurator i kto ten budynek remontował. Dwa powstanie Tesco bez planu zagospodarowania przestrzennego na terenie wytwórni wielkiej płyty do zachowania i takie byly zapisy i kto kupił teren od JPBM a potem sprzedał go Tesco. Budowa Stacji Paliw Statoil z naruszeniem prawa. Taka była opinia Urbanisty że stacje starą mozna tylko modernizowac a to co tam wykonano winno byc poprzedzone zmiana planu przestrzennego. Co według Was oni zrobili???????????? Pytam co pożytecznego????????????????????????? Jakie pozyskali środki finansowe dla Jeleniej Góry??????????? Kto żadzil Miastem przez 50 lat jak nie SLD a wczesniej ich bracia z PZPR-U. Potraficie tylko pluc na Pana Obrębalskiego, a sami nic nie robicie tylko żądacie. Nauczeni jestescie ze wszystko Wam sie należy. Pozyskajcie inwestora dla miasta i pokazcie co potraficie. Co Wam Czernow wybudowała brame Floriańską a Kusiak co zrobił, czym sie popisał. Troszke samokrytyki!!!!!!!!! Panie Obrębalski to dzięki Panu mamy Castorame w Jeleniej Górze. To dzieki Panu będzie Basen. A za Kusiaka była wizja 6 letnia kompleksu basenowego za 60 ml dolarów tylko żaden inwestor w to nie wszedł. Za Czernow i Kusiaka powstal odwiert w Parku zdrojowym za miliony i do dzis co macie z Tegoooo. A kto na tym zarobił. Dziś w Castoramie kupujecie materiały budowlane i macie sklep z prawdziwego zdarzenia. Kusiak Wam też mógł go zrealizowac przeciez tam chciało budować sie OBI a czemu nie mogli sie budować?????? Może Pan Kusiak I Pani Czernow powiedzą. Może bedą mieli odwage czy znów pod stoły sie pochowają.
~do jeleniogorzanin 20 3-05-2010 9:45
z cyferek przy Twoim nicku wnioskuje, ze bardzo mlody z Ciebie czlowiek. Rozumiem zatem Twoje podniecenie z okazji zblizajacych sie wyborow. jednak poczytaj troche o tych ostatnich 50 latach historii naszego miasta to moze przestaniesz sie tak podniecac wybudowaniem glupiego sklepu (tak czy inaczej - Castorama nie jest zasluga/pomyslem Obrembalskiego). pomysl zanim zaglosujesz... - inaczej babcia schowa Ci swiezo uzyskany dowod osobisty :PPPPPP
~ 3-05-2010 10:52
A ja jak czytam pana wpis z godziny 7;52 to się zastanawiam co panu dolega. Wystarczy poczytać informacje na temat realizacji budżetu w latach 1994 - 2010 to się człowieku dowiesz co zostało zrealizowane przez prezydenta i radnych w poszczególnych latach i ile środków finansowych pozyskano z Unii Europejskiej, jakie nowe zakłady od podstaw zostały wybudowane w Jeleniej Górze itd. Jak to przea...lizujesz to się może okazać że w latach 1994 - 2006 zostało w naszym mieście zrobiononych bardzo wiele inwestycji samorządowych i tych prywatnych. Ja nie pluję na p. Obrębalskiego, ale pan też nie musi pisać głupot i oczerniać inne osoby. Trzeba się podleczyć szanowny panie u dobrego lekarza, to może............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group