Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8755
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polityczni sklerotycy na lewicy?

Czwartek, 29 kwietnia 2010, 12:11
Aktualizacja: Piątek, 30 kwietnia 2010, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Polityczni sklerotycy na lewicy?
Prezydent Marek Obrębalski pokazuje dyplomy wyróżnień, które Jelenia Góra zdobyła ostatnio za akcje promocyjne miasta, w tym tę popularyzującą szlaki rowerowe: "Jelenia Góra i... jedziesz w dobrym kierunku".
Fot. TEJO
– Jeśli nie jest to geriatryczny zanik pamięci, to na pewno mamy do czynienia z amnezją sytuacyjną – tak prezydent Marek Obrębalski ocenił krytykę wygłoszoną przez lewicową opozycję na absolutoryjnej sesji rady miasta. Posiedzenie nazwał „politycznym sądem”.

– To forma sądu politycznego mająca przedstawić subiektywne zdanie opozycyjnych klubów o wykonanym budżecie za miniony rok – powiedział prezydent miasta na dzisiejszej konferencji prasowej. Przypomnijmy, że wynik głosowania okazał się niekorzystny dla szefa miasta, któremu zabrakło jednego głosu, aby mógł ucieszyć się z votum zaufania rady.

– Radni, którzy głosowali przeciwko lub wstrzymali się od głosu, nie docenili pracy całego sektora samorządowego miasta. Są niedociągnięcia w jego pracy, ale w moim odczuciu ocena rady jest niesprawiedliwa, a samorządowcy zasługują na uznanie – podkreślił prezydent Marek Obrębalski.
Szef miasta dodał, że pojawiły się głosy, iż nie zależało mu na opinii rady. – Nie zabiegałem o głosy radnych opozycji, bo nie będę polemizował z nierzetelnymi opiniami o charakterze politycznym – wyjaśnił.

Odnosząc się do wypowiedzi krytycznych, które padły z ust Ireneusza Łojka, szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości, prezydent miasta tłumaczył je niewielkim doświadczeniem samorządowym prelegenta. Nie zostawił natomiast suchej nitki na ocenie zaprezentowanej przez klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Mamy do czynienia jeśli nie z geriatrycznym zanikiem pamięci, to na pewno z amnezją sytuacyjną – powiedział prezydent miasta odnosząc się do słów Grażyny Malczuk i Józefa Sarzyńskiego. Ich wypowiedzi ocenił jako skrajnie cyniczne.

– Nagle zapomnieli, jak było przez szereg lat, kiedy to oni mieli wpływ na losy miasta. Padły określenia: zastój, regres, brak promocji, zła promocja. A promocja jest przecież zjawiskiem trudnym do zmierzenia. Nie istnieją sprawdzone mierniki pomiaru jej efektywności– mówił prezydent. – Sędzią niech będą wyborcy, a nie politycy – skonkludował szef Jeleniej Góry.

Negatywny wynik absolutorium nie ma żadnego znaczenia formalnego. Świadczy jedynie o relacjach prezydenta i radnych poszczególnych klubów. Radni lewicy i Pis-u niemal jednym głosem uznali, że realizacja budżetu za 2009 rok mijała się z oczekiwaniami społeczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group