Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9397
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Politycy prawicy z apelem

Wtorek, 4 maja 2021, 16:21
Aktualizacja: 16:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Politycy prawicy z apelem
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (4.05) w Sejmie posłowie będą głosować nad projektem poparcia Krajowego Planu Odbudowy i funduszy unijnych na nową perspektywę finansową. Wiceminister Marzena Machałek wraz z samorządowcami z terenu byłego województwa jeleniogórskiego apelowała do posłów opozycji, aby poparli ustawę w głosowaniu.
Przyjęcie ustawy pozwoli Polsce i Europie odbudować się po pandemii - zaznaczyła na wstępie Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. - Nawołuję posłów naszej ziemi, aby zachowali się odpowiedzialnie, niezależnie od opcji politycznej. Do tej pory mówili, że są proeuropejscy, a odrzucając KPO, odrzucą też budżet europejski - apelowała wiceminister, która ze swojej "działki" wyliczała m.in., że na cyfryzację szkół i placówek oświatowych zaplanowano 2,5 miliarda złotych, a na ich termomodernizację 1,5 miliarda (ma dotyczyć 360 szkół). - To także 1,6 mld zł na szkolnictwo zawodowe - dodała M. Machałek.

W konferencji wzięli też udział m.in. starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski wraz z zastępcą Jarosławem Kotlińskim, przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta, burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, jeleniogórska radna PiS Anna Korneć-Bartkiewicz, a także włodarze powiatu zgorzeleckiego, Bogatyni i innych miejscowości regionu.

Nie należę do żadnej partii politycznej, stąd mój apel do parlamentarzystów - te pieniądze są bardzo potrzebne mieszkańcom powiatu i regionu. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić szereg inwestycji - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta karkonoski, który dziękował wiceminister za zaangażowanie.

Jak przekonywali politycy, subregion jeleniogórski może stracić do 2027 roku ponad 9 mld zł (dot. środków z KPO i budżetu unijnego), jeśli ustawa nie zostanie przyjęta. Jelenia Góra może stracić niemal 1,6 mld zł, a cały Dolny Śląsk 58 mld zł.

Trwa debata w Sejmie, a o wyniku głosowania poinformujemy jutro.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
3
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
12%
Smuci
2
12%
Złości
4
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
606
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group